Fototapety – oryginalny sposób na uzupełnienie wystroju mieszkania

Fototapety, po okresie dłuższej nieobecności w dziedzinie aranżacji wnętrz, po raz kolejny trafiają do naszych mieszkań. Świetnie sprawdzają się bowiem w różnego rodzaju pomieszczeniach, a w szczególności tych najbardziej reprezentatywnych, jak salon, choć okażą się równie dobrym uzupełnieniem wystroju, przykładowo, sypialni bądź gabinetu. W szczególności dużym zainteresowaniem cieszą się fototapety roślinne, przedstawiające zarówno często spotykane w większości krajów, jak też bardziej egzotyczne kwiaty czy nawet po prostu liście palm, bananowców i innych tego typu drzew, co pozwala pomieszczeniom uzyskać specyficzny, nieco „wypoczynkowy” charakter.

Fototapety dostępne są w zróżnicowanych motywach oraz rozmiarach. Znajdziemy zarówno takie dostosowane do niewielkich pomieszczeń, jak i pozwalających nam okleić długie, wysokie ściany obrazem w prawdziwej skali makro. Umożliwia nam to uzyskanie naprawdę jedynego w swoim rodzaju, doskonale uzupełniającego się wystroju pomieszczenia. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest wykorzystywanie fototapet w motywach roślinnych, utrzymanych w jasnych kolorach, z rustykalną albo minimalistyczną aranżacją wnętrza. Fototapety dobrze współgrają bowiem zarówno ze zdobionymi, ciężkimi meblami wykonanymi z naturalnych surowców, jak też metalowymi, nowoczesnymi elementami charakterystycznym dla wystrojów minimalistycznych i skandynawskich.

Współczesne fototapety są również bardzo proste w konserwacji. Możemy je bez obaw przecierać albo korzystać, w celu pielęgnacji, ze specjalnych, dedykowanych w tym celu detergentów. Charakteryzują się przy tym znaczną odpornością na ścieranie, a także łatwo pozbędziemy się z nich różnego rodzaju płynów czy innych tego typu zabrudzeń.

11 lipca, 2020