Funkcjonalne meble łazienkowe – jak wybrać idealny model?

To prawda, że remont łazienki bardzo często okazuje się dużym wyzwaniem zarówno dla inwestorów, jak i dla wykonawców. Dzieje się tak, ponieważ w tego typu pomieszczeniach nawet mały błąd może wiązać się z wysokimi kosztami naprawy oraz przedłużeniem zakończenia prac. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług projektanta wnętrz, który starannie dobierze odpowiednie meble łazienkowe i określi ich położenie. Warto przy tym wspomnieć, że aby meble łazienkowe dobrze nam służyły, powinny wyróżniać się wytrzymałością i starannym wykonaniem. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której po kilku latach użytkowania będziemy musieli wymienić wszystkie meble na nowe.

Meble łazienkowe – na które z nich warto się zdecydować?

Wybierając meble łazienkowe, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę nie tylko nasz gust, ale również na styl i wielkość pomieszczenia. W ostatnich latach niesłabnącą popularnością cieszą się między innymi meble łazienkowe nowoczesne, które często występują w różnych odcieniach brązu lub w czerni i bieli. Warto przy tym wspomnieć, że drewniane elementy w łazience bardzo dobrze się prezentują i w połączeniu z kilkoma dodatkami skutecznie dodają pomieszczeniu charakteru. Mimo to drewniane meble łazienkowe niekiedy gorzej radzą sobie w trudnych warunkach panujących w łazience. Wysoka wilgotność powietrza czy wysokie temperatury mogą wpłynąć na ich stan, doprowadzając do nieestetycznych odkształceń. Dlatego też warto zadbać o to, meble łazienkowe z drewna powstały z odpowiednich gatunków drzew i miały dodatkowe warstwy ochronne. W sklepie Grekon oferujemy starannie wykonane meble łazienkowe, które od lat wzbudzają zachwyt klientów i zachwycają funkcjonalnością.

Oprócz wyboru odpowiednich materiałów i odcieni warto także zdecydować się na rodzaj mebli, które najlepiej sprawdzą się w naszej łazience. Szczególnym uznaniem cieszą się między innymi szafki pod umywalkę, które pozwalają w funkcjonalny sposób zakryć elementy instalacji, zapewniając domownikom dodatkowe miejsce do przechowywania. Ponadto kiedy nie chcemy, by na widoku znajdowały się nasze kosmetyki czy wszelkiego rodzaju akcesoria, ciekawym rozwiązaniem będą meble łazienkowe w postaci pojemnych regałów. Warto przy tym wspomnieć, że nie zajmują one zbyt wiele miejsca, ale mogą jednocześnie stanowić dodatkową ozdobę łazienki – na przykład wtedy, gdy zamontujemy w nich oświetlenie ledowe.

Czym kierować się przy wyborze mebli łazienkowych?

Wysokiej jakości meble łazienkowe nie należą do małych inwestycji, ale w przeciwieństwie do mniej starannie wykonanych modeli wytrzymują w nienaruszonym stanie wiele długich lat. To sprawia, że decydując się na nowe meble łazienkowe, warto zwrócić większą uwagę na takie szczegóły jak materiał, z którego są wykonane, precyzyjne wykończenie i środki zabezpieczające chroniące przed takimi czynnikami zewnętrznymi jak wysoka wilgotność powietrza. Oprócz tego nie bez znaczenia okazuje się rozmiar i typ mebli – w przypadku mniejszych łazienek lepszym wyborem mogą okazać się meble łazienkowe podwieszane, które zamontujemy na dowolnej wysokości, zyskując nieco przestrzeni również pod nimi. Tego typu modele można znaleźć między innymi w sklepie Grekon, który oferuje duży wybór nowoczesnych szafek i regałów.

21 lipca, 2021