Gdy coś nie pasuje nam w naszym otoczeniu…

Zdarzyło Ci się kiedyś obudzić rano, rozejrzeć po pokoju i stwierdzić, że już ci się znudził jego wygląd? Po dłuższym czasie taki wniosek nasunie się raczej większości osób, które przez długi czas nie zmieniały nic w swoich ulubionych czterech ścianach. A przecież trendy się zmieniają jak też zmieniają się nasze upodobania. W momencie kiedy remontujemy nasze cztery kąty mamy jakąś wizję, ale nie trwa ona wiecznie, i w końcu nadchodzi taki dzień kiedy mówimy „Dość!”, i zaczynamy się brać za zmiany. Jeśli takie znudzone poranki zaczynają się coraz częściej powtarzać to już najwyższa pora aby odświeżyć dane wnętrze. Chociaż nie zawsze musi to być łatwe, warto zadbać o swoje dobre samopoczucie w miejscu, w którym spędzamy większość swojego wolnego czasu.

Od czego zacząć zmiany

Przede wszystkim musimy się zastanowić co się zmieniło w naszych upodobaniach, w panującej wokół modzie. Być może na topie jest powrót do czasów PRL-u, albo geometryczne wzory królują wśród projektów wykończenia wnętrz albo totalny minimalizm odgrywa najważniejszą rolę w nowoczesnych wnętrzach. Oczywiście jeśli nie chcemy nie musimy kierować się najnowszą modą, możemy wykorzystać takie rozwiązania, które będą nam najbardziej odpowiadać. I wcale nie muszą one nawiązywać do panującej obecnie mody. Najważniejsze aby czuć się dobrze we własnym domu. Dobrze jest zastanowić się co w danej chwili najbardziej nas kręci, co chcielibyśmy oglądać każdego dnia. Inspiracje znajdziemy tutaj. Jeśli jesteśmy znudzeni już jakimś wystrojem mamy o tyle dobrze, że możemy pominąć podobne koncepcje wyposażenia wnętrza i skupić się na mniejszej liczbie innych rozwiązań.

Zazwyczaj na początku nudzą nam się ściany

Są osoby, którym kolor ścian potrafi się znudzić już po jednym dniu, i następnego dnia po malowaniu sięgają po nowe wiaderko z farbą aby przemalować daną powierzchnię na inny kolor. Niektórym przychodzi to trochę później. Ale dopada większość z nas. A czy nie lepiej zamiast przemalowywać daną ścianę pokryć ją czymś wyjątkowym? Wykorzystując fototapetę można w ogromnym stopniu zmienić dane wnętrze a co więcej, dobrać taką fototapetę, która będzie nas odzwierciedlała, nasze zainteresowania i pasje. Możemy ją stworzyć według własnych upodobań. Jeśli tęsknimy za ciepłym klimatem, egzotycznymi owocami czemu nie wykorzystamy tego do dekoracji naszego domu. Kiedy będziemy spoglądać na ścianę z wizerunkiem soczystego mango, albo z pięknym zachodem słońca nad wodami oceanu na pewno zrobi nam się cieplej na sercu. Z fototapetą jest też o tyle łatwiej, że możemy sami ją położyć na ścianę. Dobrze jest jednak sprawdzić jakie mamy ściany aby dobrać odpowiedni materiał z jakiego będzie wykonana. Dzięki odpowiedniemu podłożu może bowiem ukryć niedoskonałości naszych ścian i nie będzie wymagała specjalnego przygotowania. Warto jest zacząć zmianę aranżacji pokoju od zmiany wyglądu ścian, gdyż może to nadać mu zupełnie inny charakter, i dzięki temu nawet stare wyposażenie wnętrza będzie wyglądało atrakcyjnie.

7 lutego, 2019

Dodaj komentarz