Geometryczne dodatki do wystroju wnętrza

W ostatnim czasie różnego rodzaju geometryczne ozdoby stały się bardzo popularnym elementem współczesnych aranżacji wnętrz, zwłaszcza tych utrzymanych w minimalistycznym stylu. Same dodatki tego typu miały już swój złoty okres w latach 60-tych ubiegłego wieku, ale udało im się wrócić do wielu mieszkań i domów.

Mniejsze czy większe meble w geometrycznych kształtach świetnie sprawdzają się przede wszystkim we wnętrzach z industrialnym zacięciem. Różnego rodzaju „koszyki” czy inne geometryczne podstawy prezentować będą się doskonale z surowym, minimalistycznym, ale eleganckim wystrojem. Dobrze sprawdzają się również industrialne lampy – utrzymane w podobnej konwencji – dopasowane do loftowych aranżacji, a ich designerski wygląd nadaje wnętrzom unikalny wyraz.

Styl geometryczny charakteryzuje się prostotą oraz oszczędnością form. Dzięki temu różne dodatki, które stosujemy, mogą być bardziej wyraziste również pod względem kolorystycznym. Wspomniane wcześniej lampy możemy z czystym sumieniem dobrać w bardzo krzykliwych, neonowych kolorach, które przyciągają wzrok. Pozwala to również skupić zainteresowanie osób w pomieszczeniu na wybranym miejscu, przykładowo stole w jadalni. Nie musimy przy tym, korzystając z takich rozwiązań, rezygnować z minimalizmu w szerokim rozumieniu tego słowa.

Ciekawym uzupełnieniem geometrycznych ozdób i dodatków może być również odpowiednia podłoga. Ciemne, drewniane panele świetnie sprawdzają się przy jasnych ścianach tworząc kontrast i podkreślając głębię wnętrza. Posadzka wykonana z piaskowca natomiast nada dodatkowego ciepła, gdy większość wystroju składa się z elementów odznaczających się chłodną kolorystyką.

2 stycznia, 2019

Dodaj komentarz