HK Living – funkcjonalność, indywidualizm i design

Styl holenderski łączy w sobie elementy funkcjonalne i proste z unikatowym designem. Choć można zauważyć znaczne podobieństwo do stylu skandynawskiego, Holendrzy cenią zwłaszcza indywidualizm i formy kubistyczne. Dlatego z użyciem mebli holenderskich stworzyć można wnętrze minimalistyczne, a zarazem oryginalne.

Holenderski styl – czym się wyróżnia?

Wnętrza holenderskie mają przede wszystkim dobrze posłużyć użytkownikom. Dlatego meble firm holenderskich są ergonomiczne i zapewniają komfort. Nie chodzi jednak o skrajny minimalizm i funkcjonalność. Holendrzy doceniają także design – wnętrze powinno być przytulne i estetyczne. Ponadto, unikatowe dodatki umożliwiają wyrażenie indywidualnego stylu. Przykładem cenionego producenta holenderskiego jest firma HK Living. Meble, lampy i akcesoria tej marki wyróżniają się prostotą, lecz także bogactwem naturalnych barw i ciekawych form. Wykorzystywane przez firmę barwy i materiały nawiązują do świata przyrody oraz klasyki. To zwłaszcza czerń, biel, brąz, drewno, bambus, żywa zieleń, soczyste odcienie żółtego, elementy miedziane, a także marmur. Natura łączy się tu ze stylem industrialnym i loftowym. Pojawiają się geometryczne kształty, druciki i lampy na długiej lince. Jakie produkty tej marki zasługują na szczególną uwagę?

Meble wypoczynkowe i loftowe lampy

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na rustykalne fotele wiszące z zaplatanego rattanu. To nie tylko oryginalny design ale także gwarancja błogiego relaksu. Możliwość relaksującego bujania we własnym domu, tarasie lub ogrodzie jest bardzo kusząca. Trudno się dziwić, ponieważ w taki sposób najlepiej się czyta, odpoczywa i bawi. Uwagę przyciągają również lampy loftowe HK Living. To przede wszystkim lampy wiszące, dekorowane geometrycznymi kształtami. Abażur najczęściej wykonany jest z elementów metalowych o zabarwieniu miedzianym, czarnym lub mocno kolorowym. Ciekawie prezentują się również lampy HK Living na grubej linie. Dostępne są także lampki stołowe, w stylu industrialnym lub rustykalnym. Miłośnicy egzotyki i naturalności, na pewno zainteresują się lampą bambusową oraz lampionem z tego samego materiału. Oprócz minimalistycznych dodatków, producent zadbał także o zdobienia. Przykładem bogato dekorowanego produktu może być biała szafa w stylu antycznym. Taki mebel wspaniale zaprezentuje się we wnętrzu eklektycznym, klasycznym i art deco.

Design holenderski w wykonaniu HK Living szczególnie zasługuje na uwagę. To ciekawe projekty, łączące w sobie styl rustykalny, klasyczny i industrialny. Projektanci marki zadbali również o funkcjonalność mebli i dodatków. Z wykorzystaniem takich elementów wyposażenia, można świetnie rozplanować wnętrze sprzyjające relaksowi, zabawie, pracy i nauce.

12 kwietnia, 2019

Dodaj komentarz