Idealny stolik kawowy – jak go wybrać? Idealny stolik kawowy – jak go wybrać?

Mebel często niedoceniany, bo przecież najważniejsza w salonie jest sofa. To jednak w nim drzemie potencjał, który sprawi, że nasz salon będzie wyglądał wyjątkowo i oryginalnie.
Główną funkcją stolika w salonie jest to, że można odłożyć na niego filiżankę z kawą, czy kieliszek z winem. Czy aby napewno? Ten mebel pewnie niejednokrotnie zastąpi nam nasze biurko, lub stół w jadalni, przy którym zazwyczaj spożywamy posiłki. 


W salonie, zaraz po jadalni toczy się życie domowników, dlatego wybór odpowiedniego stolika kawowego jest bardzo ważny. Nasze potrzeby i potrzeby innych domowników powinny być kluczowym kryterium jego wyboru. Nie można zapominać tutaj także o sofie, która tworzy ze stolikiem nierozerwalny duet, i do której powinniśmy dopasować jego wygląd.

Jak wybrać odpowiedni stolik kawowy, kryteria:


1. Rozmiar

Rozmiar stolika zależy przede wszystkim od dostępnej w naszym salonie przestrzeni oraz wielkości kanapy jaką posiadamy. Ważne, żeby te meble były proporcjonalne względem siebie i nie przytłaczały się nawzajem. Idealna wysokość stolika waha się między 40 cm, a 55 cm i jest optymalna do tego, aby wygodnie z niego korzystać.

2. Design

Na wygląd stolika powinien mieć styl wnętrza, w którym ma stanąć oraz mebli znajdujących się w jego pobliżu. Czasem może okazać się, że to co nam się podoba niekoniecznie będzie spójne z całą aranżacją pomieszczenia. Stoliki z marmurowym blatem świetnie sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach. Wersje z metalowymi nogami sprawiają, że stoliki wyglądają elegancko i lekko, dzięki czemu nie przytłaczają wnętrza.
Dużym powodzeniem wśród materiałów, z których wykonywane są stoliki kawowe cieszy się drewno. To materiał trwały i ponadczasowy, więc nie musimy obawiać się, że za chwile stanie się niemodny. Klasyczne, proste w formie stoliki możecie znaleźć między innymi tutaj: designerskie stoliki kawowe. Doskonała jakość i współczesny design to znakomita propozycja dla większości wnętrz.

3. Waga

Stoliki z blatem z litego drewna, czy kamienia na pewno będą cięższe i mniej mobilne niż takie z blatem z płyty meblowej. Nie jest to jednak ich wadą, gdy taki stolik przypadkowo szturchniemy nie musimy drżeć o to, że zawartość kubków czy szklanek wyląduje na podłodze. Jeśli potrzebujemy bardziej mobilnego mebla możemy wybrać wersję z kółkami, która umożliwi nam łatwe przesuwanie stolika w dowolne miejsce.

4. Dodatki

Schowki ukryte w stoliku, czy dyskretne szufladki pod blatem mogą okazać się bardzo praktycznym dodatkiem. Idealne aby schować w nich kolorowe magazyny, piloty od telewizora, czy ładowarki od telefonów. Na półce stolika możemy ułożyć kolorowe poduszki, czy książki, które będą pełnić rolę dekoracyjną.

16 sierpnia, 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *