Idealny stolik kawowy – jak go wybrać? Idealny stolik kawowy – jak go wybrać?

Mebel często niedoceniany, bo przecież najważniejsza w salonie jest sofa. To jednak w nim drzemie potencjał, który sprawi, że nasz salon będzie wyglądał wyjątkowo i oryginalnie.
Główną funkcją stolika w salonie jest to, że można odłożyć na niego filiżankę z kawą, czy kieliszek z winem. Czy aby napewno? Ten mebel pewnie niejednokrotnie zastąpi nam nasze biurko, lub stół w jadalni, przy którym zazwyczaj spożywamy posiłki. 


W salonie, zaraz po jadalni toczy się życie domowników, dlatego wybór odpowiedniego stolika kawowego jest bardzo ważny. Nasze potrzeby i potrzeby innych domowników powinny być kluczowym kryterium jego wyboru. Nie można zapominać tutaj także o sofie, która tworzy ze stolikiem nierozerwalny duet, i do której powinniśmy dopasować jego wygląd.

Jak wybrać odpowiedni stolik kawowy, kryteria:


1. Rozmiar

Rozmiar stolika zależy przede wszystkim od dostępnej w naszym salonie przestrzeni oraz wielkości kanapy jaką posiadamy. Ważne, żeby te meble były proporcjonalne względem siebie i nie przytłaczały się nawzajem. Idealna wysokość stolika waha się między 40 cm, a 55 cm i jest optymalna do tego, aby wygodnie z niego korzystać.

2. Design

Na wygląd stolika powinien mieć styl wnętrza, w którym ma stanąć oraz mebli znajdujących się w jego pobliżu. Czasem może okazać się, że to co nam się podoba niekoniecznie będzie spójne z całą aranżacją pomieszczenia. Stoliki z marmurowym blatem świetnie sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach. Wersje z metalowymi nogami sprawiają, że stoliki wyglądają elegancko i lekko, dzięki czemu nie przytłaczają wnętrza.
Dużym powodzeniem wśród materiałów, z których wykonywane są stoliki kawowe cieszy się drewno. To materiał trwały i ponadczasowy, więc nie musimy obawiać się, że za chwile stanie się niemodny. Klasyczne, proste w formie stoliki możecie znaleźć między innymi tutaj: designerskie stoliki kawowe. Doskonała jakość i współczesny design to znakomita propozycja dla większości wnętrz.

3. Waga

Stoliki z blatem z litego drewna, czy kamienia na pewno będą cięższe i mniej mobilne niż takie z blatem z płyty meblowej. Nie jest to jednak ich wadą, gdy taki stolik przypadkowo szturchniemy nie musimy drżeć o to, że zawartość kubków czy szklanek wyląduje na podłodze. Jeśli potrzebujemy bardziej mobilnego mebla możemy wybrać wersję z kółkami, która umożliwi nam łatwe przesuwanie stolika w dowolne miejsce.

4. Dodatki

Schowki ukryte w stoliku, czy dyskretne szufladki pod blatem mogą okazać się bardzo praktycznym dodatkiem. Idealne aby schować w nich kolorowe magazyny, piloty od telewizora, czy ładowarki od telefonów. Na półce stolika możemy ułożyć kolorowe poduszki, czy książki, które będą pełnić rolę dekoracyjną.

16 sierpnia, 2017

Dodaj komentarz