Ile zaoszczędzisz wymieniając stare okna drewniane na nowe z PVC?

Okna mają znaczący wpływ na wygląd domu oraz zasadniczo wpływają na wystrój wnętrz. Producenci okien PVC prześcigają się w stosowaniu nowoczesnych technologii i rozwiązań, dzięki czemu okna są nie tylko coraz bardziej funkcjonalne i ładniejsze, ale również energooszczędne, a co za tym idzie – cieszą się coraz większą popularnością.

Okna z PVC są całkowicie odporne na wilgoć, grzyby i pleśnie. Nie wymagają konserwacji  i  malowania. Wymiana okien drewnianych na okna z PVC pozwala na zmniejszenie strat ciepła o ponad 30%. Za stosowaniem okien typu PVC przemawia również fakt, że bardzo dobrze utrzymują temperaturę w pomieszczeniach, w których są stosowane. Są oknami bardzo szczelnymi produkowanymi z materiału odpornego na warunki pogodowe. Warto wymienić stare okna drewniane, na okna z PVC. Ceny energii nieustannie rosną, a najlepszym sposobem częściowego uniknięcia skutków tych wzrostów jest inwestycja w energooszczędność. Duże straty ciepła to wysokie ceny jakie płacimy za ogrzewanie. Wymieniając  starą drewnianą stolarkę okienną (gdzie współczynnik przenikania ciepła wynosi  Udrew.= 2,6 W/m2K) na okna nowoczesne, wykonane z profili PVC (gdzie średni współczynnik przenikania ciepła  wynosi Uw= 0,8 W/m2K), zapewniamy sobie lepszą izolację cieplną, a co za tym idzie,  oszczędności.  Stosując uproszczone obliczenie poglądowe, zakładając, że dom jednorodzinny jest ogrzewany elektrycznie (przyjmujemy średnią cenę energii elektrycznej około 0,50 zł/kWh) , gdzie dom jest wyposażony w 25 m2okien, oszczędność na opłatach za prąd,  dzięki wymianie stolarki wynosi około 2095 zł/rok, co daje  83,80 zł oszczędności na 1 m2 okna w ciągu roku.

Na rynku pojawia się wiele nowoczesnych rozwiązań systemów okiennych z PVC,  które cechują się nie tylko walorami estetycznymi, ale również wysoką energooszczędnością. Ich cena z roku na rok sukcesywnie spada, dzięki czemu każdy z nas może cieszyć się posiadaniem bardzo wysokiej jakości stolarki okiennej z PVC  przy jednoczesnym oszczędzaniu energii.

8 lipca, 2013

Dodaj komentarz