Indywidualny projekt mebli

Meble na wymiar u profesjonalistów

Szukasz firmy która kompleksowo zaprojektuje wnętrze twojego domu? Musisz poważnie się zastanowić nad wyborem specjalistów, którzy podejmą się tego zadania. Najlepiej jest zorientować się jakie dana firma ma opinie u klientów. Nie powierzaj wnętrza swojego domu niesprawdzonej firmie czy osobie. Najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalistów którzy na rynku meblarskim działają już wiele lat. Firma zajmująca się kompleksowo takimi usługami może nam zaproponować meble na wymiar oraz meble produkowane seryjnie przez znanych producentów.

Logiczne jest, że meble specjalnie wykonane do naszego pomieszczenia będą droższe niż te seryjnie produkowane. Kiedy należy więc powierzyć specjalistom projekt naszych mebli? Oczywiście w wypadku gdy pomieszczenie do którego poszukujemy mebli jest za małe lub nie wymiarowe. Meble na wymiar doskonale nadają się do ciasny kuchni oraz małometrażowych mieszkań. Można też skorzystać z tej propozycji gdy oczekujemy że nasze meble będą nietypowe lub mamy wyobrażenie jak powinny wyglądać. Oczywiście istnieje możliwość dzielenia się uwagami z osoba która projektuje nasze meble. To sprawia, że nasze meble będą w stu procentach spełniały nasze oczekiwania.

Projektowanie mebli kuchennych

Najważniejsze jest żeby meble kuchenne były praktyczne. Rzecz jasna, ze każdy chciałby mieć oryginalne meble lub takie które będą cieszyły jego oko. Jednak nie funkcjonalne meble, choćby były przepiękne, po pewnym czasie staną się drażniące. Specjalista który projektuje nasze meble potrzebuje na to dużo czasu, aby meble były zarówno praktyczne jak i estetycznie wyglądały. Dlatego proces projektowania mebli jest długotrwały i składa się z kilku etapów.

Na początku trzeba dokładnie zmierzyć naszą kuchnie, zrobić rozplanowanie przyłączy, instalacji oraz okien. Taki pomiar to podstawa dobrego projektu. Specjalista będąc na miejscu u nas w mieszkaniu może zobaczyć wygląd całego mieszkania oraz to gdzie pada światło dzienne co pozwoli mu zdecydować w jakim kolorze będą nasze meble kuchenne.

Dzięki takiej wizycie można zaproponować zrobienie otwartej kuchni połączonej z salonem, co optycznie powiększa oba pomieszczenia i daje efekt większej przestrzeni. Takie rozwiązanie nie jest możliwe, gdy pokój dzienny i kuchnia nie znajdują się koło siebie oraz gdy ściana dzieląca oba te pomieszczenia nie jest działowa. Czyli należy do tego typu ścian, których wyburzenie jest niemożliwe, ponieważ naruszy to konstrukcję budynku.

Po wykonaniu dokładnego pomiaru mamy już jakieś wyobrażenie na temat naszej nowej kuchni. Specjalista proponuje nam swoje rozwiązania a my możemy podzielić się z nim swoimi uwagami. Po pierwszym etapie przygotowawczym następuje wykonanie projektu. Nie ma dwóch takich samych kuchni, dlatego tak ważne jest aby nasz kuchnia była dla nas czymś osobistym oraz żebyśmy dobrze się w niej czuli. Gdy projekt jest już gotowy, to następuje produkcja mebli, a następnie montaż.

Szafy wnękowe w naszym mieszkaniu

Omówiliśmy już kwestie zaprojektowania kuchni, czyli najważniejsze pomieszczenie naszego mieszkania mamy już za sobą. A co z innymi pokojami i łazienkami. Czy specjaliści mogą nam pomóc w urządzeniu ich w nowoczesny sposób? Może jednak lepiej będzie wybrać się do zwykłego sklepu meblarskiego w którym meble są tańsze i produkowane seryjnie?

Odpowiadając na te pytania trzeba zaznaczyć, że wybór sklepu w którym zakupimy nasze meble to indywidualna kwestia dla każdego z nas. Jednak istnieje wiele plusów urządzania sypialni czy łazienki u profesjonalistów. Po pierwsze mamy możliwość zamówienia szafy wnękowej. Jest to niezwykle użyteczny mebel, który wykonuje się na zamówienie. Obecnie szafy wnękowe zastępują garderoby czy zwykle szafy. Ich wygląd pozwala nadać pomieszczeniu nowoczesny wygląd ponieważ są ozdobą samą w sobie, lub powiększyć nam pokój, jeśli front takiej szafy będzie lustrzany.

19 listopada, 2013

Dodaj komentarz