Istota posadzek żywicznych

Posadzka jest elementem każdego budynku. Wylewana jest w domu, w bloku, na hali, czy nawet w garażu. Tworzy ona wraz z dachem i ścianami konkretną budowlę. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak ważne jest jej odpowiednie dobranie. Ta zewnętrzna, wierzchnia, w końcu ostatnia warstwa podłogi, która dziś może mieć nawet charakter dekoracyjny, stanowi podstawę wykończenia.

Oczywiście są różnego rodzaju posadzki. Wśród różnorodnych możliwości, bardzo dużym powodzeniem cieszą się posadzki żywiczne. Czym więc różnią się od bezspoinowych, spoinowych, czy mozaikowych? Przede wszystkim są one złożone z połączenia ze sobą żywic epoksydowych, poliuretanowych, jak i metakrylowych, a także z różnego rodzaju kruszyw. To, co na pewno wyróżnia i jest cenione przez wybierających posadzki żywiczne to fakt, że są one w pełni zmywalne, szczelne, a do tego mają niezwykłą odporność na ścieranie. Dzięki temu, że do jej produkcji wykorzystuje się barwione kruszywa granitu i marmuru, można otrzymać pełną ich gamę kolorów, co również daje niezwykły efekt dekoracyjny. Takie posadzki żywiczne najczęściej wybierane są na hale produkcyjne, magazyny, czy też sklepy. Wybór jest tak duży, że każdy, nawet najbardziej wymagający Klient, może dostać dla siebie takie rozwiązanie, jakie tylko mu się podoba.

Warto zwrócić uwagę na wybór posadzek, gdyż jest to inwestycja długowieczna. Im lepszą zastosujemy pod względem jakości, tym większe z niej zadowolenie i pełna satysfakcja. Nasz wybór, to radość na lata.

2 stycznia, 2014

Dodaj komentarz