Jak dbać o meble tapicerowane

Tapicerowane meble skandynawskie są jednymi z najczęściej kupowanych przez Polaków. Są eleganckie, naturalne, a zakupione w dobrym sklepie, z pewnością będą wysokiej jakości, a co za tym idzie trwałe i komfortowe, a mimo to i tak tańsze od swoich skórzanych odpowiedników. Nie są one jednak pozbawione wad, dość łatwo ulegają zabrudzeniu, a z czasem płowieją. Jednakże poddane odpowiednim zabiegom oraz konserwacji z pewnością będą służyły swoim właścicielom przez wiele lat.

Jedną z najważniejszych rzeczy jest rozmieszczenie mebli, między innymi sofy skandynawskiej. Idealnym miejscem jest przestrzeń, w której nie ma kominka, który jest bardzo charakterystyczny dla wnętrz w stylu scandi oraz kaloryferów. Ciepło bardzo niekorzystnie wpływa na stan tapicerki, poza tym zarówno kaloryfer, jak i kominek są “fabrykami” kurzu, który bardzo chętnie osadza się na tapicerce, szczególnie w narożnikach i zagięciach, z których bardzo trudno jest się go pozbyć. Kurz z sofy skandynawskiej zbierzemy z pewnością podczas jej odkurzania, za pomocą specjalnej szczotki, która powinna znajdować się w zestawie końcówek do odkurzacza, można ją także z łatwością dokupić.

Czynność te warto powtarzać dość często, np. za każdym razem gdy odkurzamy podłogi. Oczywiście nie tylko na sofie skandynawskiej osiada kurz, również inne meble są na to podatne, np. tapicerowany fotel w stylu skandynawskim, czy podnóżek. Kolejną dość ważną rzeczą, która pomoże uchronić nasze meble przed zniszczeniem jest ich pranie. Podczas prania tapicerki warto użyć dobrego i sprawdzonego środka przeznaczonego specjalnie do tego celu, nie warto eksperymentować, również domowe sposoby mogą się okazać błędem i zamiast pomóc, mogą trwale uszkodzić obicie. Warto pamiętać by podczas prania sofy lub tapicerowanego fotela w stylu skandynawskim nie używać zbyt dużej ilości wody, ponieważ gdy dostanie się ona zbyt głęboko, może spowodować powstanie pleśni. Ostatnią rzeczą, o którą powinno się zadbać jest umiejscowienie mebla, tapicerowany fotel w stylu skandynawskim, który będzie znajdował się w bardzo nasłonecznionym miejscu, może bardzo szybko stracić swój piękny, pierwotny kolor.

Czynności te są ważne i mogą bardzo pomóc w odpowiedniej konserwacji mebli, jednakże trzeba pamiętać, że bardzo ważna jest również wysoka jakość materiału, z którego została zrobiona tapicerka. Przed zakupem mebla warto dowiedzieć się skąd pochodzi tkanina i jakie są jej główne cechy. Z pewnością idealnie sprawdzi się włoska tkanina, którą na polskim rynku oferuje marka Scandicsofa, jest to wysokogatunkowa tkanina sprowadzana specjalnie z Włoch i Hiszpanii od najlepszych lokalnych producentów. Obicia mebli od Scnadicsofy są odporne na promienie słoneczne, a co za tym idzie, nie blakną z upływem lat, a dzięki najwyższej jakości materiałów, również zabrudzenia schodzą niezwykle łatwo.

Źródło: Meble skandynawskie Scandicsofa

15 stycznia, 2018

Dodaj komentarz