Jak dobrać idealne poduszki dekoracyjne?

Każdy z nas chce, by mieszkanie było miejscem posiadającym klimat i charakter. Z tego powodu poszukujemy niebanalnych ozdób, które odmienią naszą aranżację wnętrz szybko i niedrogo. Wśród dostępnych produktów, które nam na to pozwolą na szczególną uwagę zasługują poduszki dekoracyjne.

Poduszki dekoracyjne to wykorzystywany od lat sposób na to by szybko odmienić wnętrze mieszkania i nadać mu charakteru. Aby jednak spełniły swoją rolę powinny być odpowiednio dopasowane do wystroju oraz rodzaju pomieszczenia, w którym się znajdą. Podpowiadamy jak dobrać idealne poduszki dekoracyjne do salonu, sypialni oraz pokoju dziecięcego.

Klimatyczne poduszki do sypialni

Jednym z wnętrz, do którego wprost idealnie pasują poduszki dekoracyjne jest z całą pewnością sypialnia. Przyozdobione nimi łóżko prezentuje się znacznie bardziej zachęcająco. Co więcej, poduszki te potrafią bardzo ożywić nudną sypialnie w stonowanych kolorach. Szeroka oferta poduszek sprawia jednak, że często nie wiemy na jakie się zdecydować. Tymczasem nie musi to być trudne.
Sypialnia to miejsce, które powinno być nastrojowe i klimatyczne. Wybierajmy więc poduszki w ciepłych, nasyconych barwach. Dobrze sprawdzą się też wzory kwiatowe i rustykalne. Jeśli nie brak nam odwagi możemy zdecydować się na niebanalne poduszki obszyte futerkiem lub posiadające kształt serca. Sypialnia jest najlepszym miejscem na tego typu eksperymenty.

Dopasowane poduchy dekoracyjne do salonu

Sofa w salonie to kolejny mebel, który zaczyna wyglądać dużo lepiej gdy zostaje ozdobiony poduszkami. Warto to wykorzystać, tym bardziej, że koszt zakupu poduszek dekoracyjnych nie jest drogi. W przypadku salonu powinniśmy pamiętać, że jest to pomieszczenie, które jest naszą wizytówką. Poduszki wraz z resztą wyposażenia powinny stanowić więc spójną, elegancką całość. Nie znaczy to oczywiście, że powinny mieć ten sam kolor co sofa. Wprost przeciwnie – ułożenie poduszek w kontrastowych barwach to doskonały sposób na to by ożywić mebel. Niemniej jednak pamiętajmy o tym, by poduszki były stylistycznie dopasowane do wystroju salonu. A więc, jeśli cenimy sobie nowoczesność postawmy na minimalistyczne, proste wzory i intensywne barwy. Jeśli jednak salon urządzamy bardziej w stylu vintage bądźmy wierni klasyce.

Poduszki do pokoju dziecięcego – puść wodze fantazji

Kolejnym miejscem, w którym poduszki dekoracyjne mogą pomóc stworzyć klimat jest pokój dziecięcy. W tym przypadku możemy zdecydować się na pełną dowolność. U młodszego dziecka doskonale sprawdzą się poduszki-przytulanki lub te z postaciami z ulubionych bajek. Wybór jest naprawdę spory. Doskonałą propozycją dla starszaka i nastolatka będą zaś poduszki z popularnymi hasłami, memami czy symbolami.

27 czerwca, 2017

Dodaj komentarz