Jak idealnie zapakować prezent?

Wszyscy jesteśmy wzrokowcami, dlatego opinię na temat tego, co widzimy wyrabiamy sobie w ciągu kilku pierwszych sekund. Dotyczy to zarówno kontaktów międzyludzkich, jak i przedmiotów, które trafiają w nasze ręce. Często, na początku, zwraca naszą uwagę nie sam produkt, a opakowanie, zwłaszcza jeśli dostajemy go w prezencie.

Pakowanie prezentów – indywidualne podejście do tematu

Wydawać by się mogło, że powinno liczyć się samo wnętrze, jednakże to w czym wręczymy prezent również ma znaczenie. Opakowanie powinno być dopasowane do zawartości oraz adresata. Dobrze by było, gdyby stanowiło wizualną całość z przedmiotem znajdującym się wewnątrz. Czego zatem użyć do opakowania upominków, żeby wyglądały pięknie i cieszyły obdarowanego jeszcze przed otwarciem?

Torebki na prezenty – prosto, ale z klasą

Od pewnego czasu największą popularnością spośród wszystkich sposobów pakowania prezentów, cieszą się właśnie papierowe torebki ozdobne, które można znaleźć niemal w każdym sklepie, chociażby w E-hurtownia-opakowan.pl. Możemy kupić wersje jednobarwne lub wielokolorowe, również z nadrukami okolicznościowymi (na urodziny, Chrzciny itp.).

Pakowanie prezentów do ozdobnych torebek jest naprawdę proste. W większości przypadków wystarczy tylko włożyć upominek do torby o odpowiedniej wielkości. Producenci tego typu opakowań zadbali o to, żeby dostarczyć nam torebki zarówno na małe drobiazgi, np. biżuterię, jak i znacznie większe produkty.

Torebki łatwo dobrać do charakteru prezentu – znajdziemy wersje eko z recyklingowanego papieru oraz lakierowane na wysoki połysk. Każda z torebek zaopatrzona jest także w specjalne uchwyty to przenoszenia, dzięki czemu z łatwością dotransportujemy upominki do osoby, którą chcemy obdarować.

Aby prezent wyglądał jeszcze piękniej, można wnętrze wyłożyć specjalną cienką bibułką, w dopasowanym kolorze. Ograniczy to przesuwanie się przedmiotu wewnątrz torebki, a przy tym sprawi, że nawet najskromniejszy prezent będzie wyglądał bardzo elegancko.

Pudełka ozdobne na prezenty

Zanim pojawiły się torebki ozdobne na prezenty, upominki zazwyczaj pakowało się do pudełek, które przewiązywało się dodatkowo dekoracyjną wstążką. Metoda ta wciąż ma wielu zwolenników, pragnących stworzyć z prezentu prawdziwe dzieło sztuki.

Pudełka są niezmiernie praktyczne i pozwalają zmieścić wewnątrz kilka przedmiotów. Można zdecydować się na wariant gładki, który następnie zawija się w specjalny ozdobny papier. Istnieje również możliwość zakupu pudełek z gotowymi nadrukami, które idealnie sprawdzają się w roli opakowań na prezenty, a przy tym użycie ich nie wymaga wielkich zdolności manualnych ani talentów plastycznych.

Niekiedy można nawet zamówić opakowania ze spersonalizowanym nadrukiem, dzięki czemu nasze prezenty zyskują niepowtarzalny charakter, dopasowany do okazji oraz gustu osoby obdarowywanej.

Szeroki wybór wielkości i kształtu pudełek, sprawia, że możemy ich używać do zapakowania niemal dowolnych prezentów. Sprawdzają się nawet przy szczególnie ciężkich przedmiotach, jeśli tylko wybierzemy modele ze wzmocnionej, trwałej tektury.

Dodatkowe akcesoria – ozdabianie prezentów

Oprócz samych torebek i pudełek do perfekcyjnego zapakowania prezentu potrzeba także akcesoriów dekoracyjnych, które pozwalają zmienić zwykłe opakowanie w piękne uzupełnienie upominku.

Można sięgnąć po ozdobne wstążki oraz specjalne taśmy z okolicznościowymi nadrukami, które przydają się do zabezpieczenia opakowania przed niespodziewanym otwarciem się, a przy tym stanowią miłą dekorację.

Często przydają się wielobarwne wypełniacze do pudełek – zabezpieczają zawartość oraz pięknie komponują się z prezentem i opakowaniem. Przydaje się do tego sizal, barwiona rafia lub nawet wielobarwne kartki, pocięte na cienkie paski. Miłośnicy natury mogą natomiast sięgnąć po wypełniacze dostępne w domach i ogrodach – mogą to być suszone listki, mchy lub nawet kawałki kory.

Odpowiednie i piękne zapakowanie prezentu choć z pozoru może wydawać się skomplikowane i pracochłonne, często staje się niezmiernie przyjemną czynnością, która potrafi przynieść wiele radości – zarówno obdarowującemu, jak i obdarowanemu.

Pakowanie prezentów to sztuka, której może nauczyć się każdy, zwłaszcza jeśli będzie miał wsparcie w postaci właściwym akcesoriów i praktycznych opakowań. A Wy, czy macie już swoją ulubioną metodę na piękne zapakowanie wszystkich, małych i dużych upominków?

24 lutego, 2020