Jak kupować okna?

Zakup okien wbrew pozorom jest zadaniem dość złożonym, dlatego trzeba się do niego zawczasu przygotować. Nie każdy klient wie, że na realizację zamówienia trzeba czekać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Zakupu stolarki okiennej najlepiej dokonywać u sprawdzonego producenta, który działa na rynku już kilka lat. Zanim wybierzemy się do punktu sprzedaży dobrze jest prześledzić literaturę fachową oraz poczytać artykuły poradnikowe w Internecie.

Kupując okna będziemy musieli odpowiedzieć sobie na szereg ważnych pytań. Będziemy musieli między innymi zdecydować czy wybieramy okna drewniane czy też okna wykonane z pcv, czy mają one być białe czy w innym kolorze, czy chcemy zastosować w nich szyby bezpieczne, dźwiękoszczelne czy może przyciemniane? Często klienci decydują się też na zastosowanie w oknach elementów ozdobnych, takich jak szprosy złote lub w szersze w okleinie. Wybierając takie rozwiązanie należy przede wszystkim rozważyć czy tego typu dodatki będą odpowiednio korespondowały ze stylem całego domu.

Kupując stolarkę otworową warto skorzystać z dodatkowych, bardzo pożytecznych funkcji, jakie oferuje dzisiejszy rynek. Nowoczesne okna drewniane mogą być na przykład wyposażone w specjalne okucie zabezpieczające przed otwieraniem okien przez dzieci. Można także zastosować specjalne okucie dla osób niepełnosprawnych z klamką na dole skrzydła lub wybrać okna drewniane zaprojektowane w stylu angielskich, które otwierają się na zewnątrz.

Obecnie okna drewniane ciągle jeszcze nie są doceniane przez wszystkich klientów. Dzieje się tak, dlatego, że wiele osób ma nadal w pamięci negatywne doświadczenia związane z dawnymi, drewnianymi okna stolarskimi, które nie były szczelne, miały łatwo wypaczające się ramy i szybko odpadała z nich farba. Współcześnie produkowane nowoczesne okna drewniane są już zupełnie innym, dużo lepszym produktem. Odznaczają się wysoką szczelnością, izolują od hałasu i gwarantują ciepło w pomieszczeniu. Produkuje się je z mocnego profilu, na który składa się drewno klejone z trzech warstw. Ponadto są one niebywale estetyczne i zdecydowanie dodają uroku wszystkim wnętrzom.

23 listopada, 2014

Dodaj komentarz