Jak odnowić kuchnię bez robienia generalnego remontu?

Kuchnie stanowią chyba jedne z najczęściej remontowanych pomieszczeń w każdym domu – co na dobrą sprawę nie powinno szczególni dziwić: jest to miejsce przygotowania posiłków a często również miejsce spotkania dla całej rodziny przy śniadaniu, obiedzie czy innych okazjach; czy zawsze musimy jednak wydawać mnóstwo pieniędzy na materiały oraz usługi bądź spędzać długie godziny na samodzielnym odnawianiu pomieszczenia? Można się przekonać, że niekoniecznie.

Ceny, ceny, ceny

Kuchenne trendy, jeśli chodzi o jej umeblowanie zmieniają się stosunkowo szybko – z tego powodu wielu decyduje się na korzystanie ze sprzętów, które dobrze znoszą upływ czasu: zarówno pod względem wytrzymałości, jak również estetyki. Co więcej, nawet gdy część naszych kuchennych mebli jest już nieco niemodna, to wciąż można wydobyć z nich „drugie życie”. W tym celu niegłupim pomysłem jest po prostu przemalowanie ścian w naszej kuchni – kolor, jakiego użyjemy powinien być dostosowany nie tylko do posiadanych sprzętów, ale również efektu, jaki chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu pomieszczenia, to najlepiej w tym celu sprawdzi się kolor biały. Możemy również zdecydować się na rozjaśnieniu pomieszczenia lub nadaniu mu wyrazistości poprzez stosowanie neonowych lub jasnych, ciepłych kolorów.

W celu urozmaicenia wyglądu pomieszczenia warto także zadbać o to, aby sprzęty z których korzystamy na co dzień, jak toster czy ekspres do kawy, były dopasowane do wystroju jak również stanowiły jego część – wiele urządzeń można kupić w różnych wariantach kolorystycznych i wzorach dotyczy to też takich elementów, jak ściereczki czy maty pod naczynia. Ciekawym, i również budżetowym, rozwiązaniem są samodzielnie hodowane zioła: wystarczy kupić nasiona lub całe rośliny, przygotować z dostępnych materiałów oryginalne doniczki (lub zaopatrzyć się w takie w sklepie) i możemy ustawić je w niemal dowolnym miejscu, a jednocześnie uzyskać przyjemny efekt wystroju.

Detale – czyli architektoniczny efekt motyla

Jednym z najważniejszych aspektów wystroju każdego pomieszczenia są nie tylko użyte w nim meble czy różnorakie ozdoby, ale przede wszystkim dobór właściwego oświetlenia, o czym często się zapomina – powinno ono nadawać pomieszczeniu unikalny charakter. Tak jest również w przypadku kuchni.

W kuchni najlepiej sprawować się będą duże lampy: zarówno stojące warianty, jak też te podwieszane pod sufitem. W kwestii wyboru lamp mamy dostęp do szerokiego wachlarza stylów i kolorów, na jakie możemy się zdecydować. Warto przemyśleć takie rozwiązania jak lampa kontrastująca z resztą wystroju kuchni oraz wybór mocnego, rzucającego się w oczy koloru.

Drobiazgami, które mogą dodatkowo poprawić wygląd naszej kuchni są również magnesy, które możemy umieścić na lodówce lub innych wykonanych z metalu meblach – mogą pełnić one zarówno funkcję estetyczną, jak też praktyczną, przykładowo poprzez przyczepianie za pomocą nich notatek i wiadomości dla domowników.

11 czerwca, 2017

Dodaj komentarz