Jak przygotować się na domową wizytę profesjonalnych pracowników prania i czyszczenia dywanów?

Dywany to jedne z najczęściej stosowanych materiałów umieszczanych na podłogę. Tworzą przytulną przestrzeń w salonach i sypialniach. Jednak z biegiem czasu ich włókna mogą stać się wypłowiałe ze względu na duże natężenie ruchu czy występujące zabrudzenia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wiele profesjonalnych firm prania dywanów oferuje usługę czyszczenia tekstyliów w domu. Jest to niezwykle wygodne w przypadku gdy chcemy zaoszczędzić trochę czasu lub gdy zależy nam na szybko wykonanej usłudze. Jednak do takiej wizyty należy się odpowiednio przygotować.

Odkurz podłogę

Chociaż wynajęci pracownicy dokładnie wyczyszczą dywany w twoim domu i usuną wszelki brud czy plamy z powierzchni, warto przed ich przybyciem odkurzyć tekstylia i podłogę, aby pozbyć się domowych zanieczyszczeń w postaci włosów, sierści czy okruszków. Dzięki temu pracownicy od razu będą mogli skupić się na zabrudzeniach osadzonych w dolnej części materiału. Konieczne jest także odkurzenie podłogi przed wizytą profesjonalistów, aby zapobiec przenoszeniu się kurzu na dywan.

Zaznacz najbardziej zabrudzone obszary

Pewne powierzchnie dywanu są znacznie bardziej narażone na zabrudzenia, w szczególności te znajdujące się przy kanapie w salonie lub przy drzwiach wejściowych w przedpokoju. Warto zaznaczyć obszary dywanu, które są częściej eksploatowane, aby pracownicy firmy piorącej wiedzieli gdzie mają poświęcić więcej czasu na czyszczenie. Posłuż się niebieską lub czerwoną taśmą, bądź też pokaż ekspertom te miejsca gdy przybędą już do twojego domu.

Przenieś meble

Aby usprawnić wykonywaną usługę, przenieś meble znajdujące się na dywanach. Nie chodzi o wyniesienie wszystkiego z pokoju, ale o odsłonięcie całej powierzchni dywanu tak, aby pracownicy mieli dostęp do każdego obszaru danych tekstyliów. Konieczne jest także podniesienie wszelkich zasłon, aby nie zostały one przypadkiem wciągnięte przez sprzęt, którym posługują się wynajęci profesjonaliści.

Usuń elementy, które można łatwo zbić

Prawdopodobnie posiadasz w swoim domu delikatne dekoracje lub nawet szklane, które mogą z łatwością ulec zniszczeniu. Pranie dywanów w domu wymaga sporego ruchu i przemieszczenia się z miejsca na miejsce, dlatego też warto wynieść z danego pokoju wszelkie „kruche” przedmioty. Umieść je w pomieszczeniu z dala od miejsca, w którym specjaliści będą sprzątać.

Zapewnij miejsce parkingowe

Wykonanie usługi prania dywanów u klienta wymaga transportu maszyn do tego służących. W celu bezproblemowego przeniesienia sprzętu, zapewnij wynajętej firmie miejsce parkingowe tak, aby z łatwością mogli wnieść maszyny do twojego domu. Im bliżej zaparkują, tym szybciej uporają się z transportem maszyn, a co za tym idzie i wykonaniem usługi.

Zagwarantuj spokojną pracę

Nikt nie lubi gdy patrzy mu się na ręce podczas wykonywanej pracy, dlatego też warto podczas wizyty ekipy sprzątającej dywany wyjść z domu lub przebywać w pokoju z dala od miejsca ich pracy. Uzgodnij z pracownikami wszystkie szczegóły – czy czegoś potrzebują, ile czasu zajmie im sprzątanie, itp. Następnie zabierz swoją rodzinę na spacer. Jeśli posiadasz zwierzęta domowe, pamiętaj, że one także muszą zostać zabrane z domu na czas wykonywanej przez firmę sprzątającą usługi.

Źrodło: Damat.pl – Pranie wykładzin Warszawa

7 września, 2017

Dodaj komentarz