Jak sprawić, by dom nie był zwykłym mieszkaniem. Poradnik o dekorowaniu wnętrz

„Tam dom twój gdzie serce Twoje” albo „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” – powiedzeń związanych z domem jest nie bez powodu tak wiele, wszak nie jest on jedynie zwykłymi czterema ścianami, a miejscem, gdzie czujemy się najlepiej i z którym jesteśmy związani emocjonalnie, ze względu na osoby, z którymi możemy dzielić w nim czas okazjonalnie lub na co dzień. Warto zatem zastanowić się, jak udekorować jego wnętrze, aby odcisnąć w nim własne piętno, np. poprzez umieszczenie w nim ramek ślubnych.

Postaw na kwiaty – otocz się przyjemnym zapachem

Zapach jest tym, co najczęściej kojarzy nam się z domem rodzinnym. Nie bez powodu w czasie tzw. dni otwartych przy sprzedaży mieszkań i domów agenci nieruchomości dbają, aby unosił się w nich zapach świeżo ściętych kwiatów, czy pieczonego chleba. W swoim domu koniecznie musisz otaczać się ulubionymi zapachami, takimi, które pozytywnie Ci się kojarzą, odprężają i koją Twoje zmysły. Takie działanie mogą mieć kwiaty. Warto wybrać dekoracyjne wazony, pasujące do stylu wnętrza, a także cięte, świeże kwiaty. Możemy również postawić na kwiaty doniczkowe. Szczególnie ciekawie prezentują się kwiaty umieszczone w kloszach lamp. Taką oryginalną dekorację można zafundować sobie ze sztucznych kwiatów, które umieszcza się w przezroczystych kloszach skierowanych do góry. Warto otoczyć się również olejkami zapachowymi, które można umieścić w dekoracyjnych małych buteleczkach, a te w niewielkim koszyczku w kuchni.

Wybierz poduszki dekoracyjne z emocjonalnymi sentencjami

Wśród dodatków ocieplających atmosferę są niewątpliwie również poduszki. Najlepiej sprawdzają się modne poduszki z oryginalnymi sentencjami. Mogą to być tak zwane złote myśli zaczerpnięte od znanych osób ze świata popkultury, a także starożytnych filozofów. Można postawić również na jaśki z typowo coachingowymi sentencjami, które mają uspokajać lub wprowadzać pełną motywacji atmosferę. Takie dodatki najlepiej sprawdzają się do wnętrza urządzonego w minimalistycznym stylu, np. skandynawskim lub industrialnym. Poduszki nie muszą elegancko leżeć na sofie. Mogą być porozrzucane na ziemi, co dodaje wnętrzu nieco nonszalancki charakter.

Umieść ramki ślubne w swojej sypialni

Kolejnym elementem, który niewątpliwie uczyni mieszkanie prawdziwym domem są ramki na zdjęcia. Szczególnie sprawdzą się one na ścianie przy schodach, w salonie, gabinecie, a także sypialni. W tej ostatniej można umieścić piękne ramki ślubne, a w nich zdjęcia ze ślubnej sesji. Oczywiście w ramkach ślubnych mogą znaleźć się także bardziej spontaniczne fotografie wykonane przy okazji podróży poślubnej czy innych wspólnych wyjazdów. Ważne, by fotografie umieszczone w ramkach od razu wywoływały uśmiech na twarzy, a w czasie rozłąki stanowiły namiastkę obecności męża lub żony. Ramki ślubne warto umieścić na ścianie naprzeciw okna bądź tuż nad łóżkiem.

Zamiast magnesów postaw na tablicę magnetyczną

Są takie elementy we wnętrzu, które dodają mu autentyzmu, a jednocześnie podkreślają tempo życia i zmian jakie wokół zachodzą. Do praktycznych dekoracji dla domu, które jednocześnie pozwalają lepiej się zorganizować należą popularne tablice magnetyczne. Nabywają je nawet zagorzali zwolennicy nowych technologii. Choć można zapisać sobie przypomnienie w swoim smartfonie, to jednak tablica magnetyczna lub kredowa, to coś oryginalnego, co dodaje „życia” do przysłowiowych czterech ścian i sprawia, że nawet dom jak z katalogu prezentuje się bardziej swojsko.

Oświetlenie pomoże Ci podkreślić dekoracje

Dodatki są ważne jednak nie mogłyby być właściwie wyeksponowane, gdyby nie oświetlenie. Dlatego niezależnie od tego czy stawia się na multiramę, czy obraz na ścianie warto ten element wyeksponować wybierając oświetlenie ledowe w postaci taśm led lub modnej girlandy z żarówkami ledowymi. Dekoracyjne oświetlenie dodaje wnętrzu przytulności i ciepła. Warto również dobrać odpowiednio barwę światła, która taki efekt potęguje.

Sposobów na stworzenie prawdziwego domu w swoich czterech ścianach przy pomocy dekoracji jest naprawdę wiele. Warto wykorzystywać sprawdzone pomysły, które zawsze można uzupełnić odrobiną własnej inwencji. Ważne, by wnętrze mieszkania posiadało pierwiastek twoich zainteresowań i gustu. Wtedy nie będzie z pewnością katalogowym wnętrzem pozbawionym duszy.

6 czerwca, 2019

Dodaj komentarz