Jak szybko i skutecznie umyć kabinę prysznicową?

Z czystej kabiny prysznicowej korzysta się o wiele lepiej niż z tej, która posiada ślady mydła, kamienia, a nawet rozwijającej się pleśni.

Często jednak ociągamy się z myciem kabiny prysznicowej, ponieważ wydaje nam się to bardzo skomplikowane i czasochłonne. W rzeczywistości jednak zadbanie o czystość tego wyposażenia łazienkowego wcale nie musi być trudne!

Wybierz odpowiednie środki czystości i akcesoria

Do mycia kabiny prysznicowej będziemy potrzebowali odpowiednich środków czystości. Można zdecydować się wtedy zarówno na sklepowe preparaty, jak również można postawić na naturę i wybrać ocet, kwasek cytrynowy oraz sodę oczyszczoną.

Oprócz tego będziemy potrzebowali również odpowiednich akcesoriów do mycia – ściereczki, gąbki, małą szczoteczkę do zębów, która pozwoli na dotarcie do trudno dostępnych zakamarków.

Przydatna będzie także ściągaczka do wody, na przykład ze sklepu leifheitsklep.pl, w którym możemy kupić również modele automatyczne – jeszcze skuteczniejsze w czyszczeniu przeszkleń.

Mycie kabiny prysznicowej – krok po kroku

Na początku usuwamy z kabiny wszystkie kosmetyki i inne przedmioty. Następnie nanosimy na nią, na kafelki, armaturę i na brodzik wybrany środek czystości – najlepiej sprawdzają się preparaty w sprayu. Potem z użyciem ściereczki albo gąbki rozprowadzamy preparat i czyścimy zabrudzenia.

Gdy pojawią się trudniejsze do usunięcia zabrudzenia, można zastosować środek punktowo. Na kamień sprawdzi się ocet, na pleśń z kolei środek zawierający chlor.

Jeśli wszystko wyczyścimy, spłukujemy kabinę i jej elementy czystą wodą.

Dużo problemów podczas mycia kabiny prysznicowej nastręcza szkło. W tym przypadku warto stosować wspomniane już ściągaczki ze sklepu leifheitsklep.pl.

Aby wyczyszczona kabina szklana była na dłużej czysta, można zastosować też specjalne środki impregnujące, które pokrywają przeszklenia ochronną warstwą zapobiegającą osadzaniu się na niech zanieczyszczeń.

29 listopada, 2018

Dodaj komentarz