Jak wybrać dobre płytki łazienkowe?

Białe czy kolorowe, gładkie czy z wzorami, modne w tym sezonie czy uniwersalne, większe czy mniejsze, z fugami czy bez? Ilość dylematów, przed jakimi stoimy, wybierając płytki łazienkowe jest naprawdę ogromna. Do tego oczywiście dochodzą poszczególne elementy niezbędne w łazience takie jak armatura oraz meble. Te muszą być i funkcjonalne, i estetyczne. Zobacz, na co zwrócić uwagę, aby płytki łazienkowe wyglądały świetnie, a także spełniały swoje zadanie.

Modne wzory

Po zaplanowaniu rozmieszczenia poszczególnych elementów armatury warto wybrać płytki łazienkowe. Jeśli wnętrze jest małe, a urządzeń dużo, warto postawić na kafelki jednobarwne, gładkie o stonowanej kolorystyce. Takie rozwiązanie jest również zalecane, gdy urządzamy przestrzeń w stylu minimalistycznym. Z drugiej strony w modzie są płytki łazienkowe w jak największych rozmiarach. Taki wybór powoduje, że w przestrzeni mamy niewiele fug, które optycznie dzielą ścianę. Płytki łazienkowe są rewelacyjnym tłem dla mebli i armatury, ale warto pamiętać, by je rozmieścić w taki sposób, by w jak najmniejszym stopniu wymagały one przycinania. Poza tym wca ofertach producentów znaleźć można kafelki z atrakcyjnymi wzorami, listwami dekoracyjnymi czy też w dalszym ciągu modne mozaiki.

Jaki płytki łazienkowe do nowoczesnej łazienki?

Większość osób decyduje się na stworzenie w łazience nowoczesnego wnętrza. Stąd też sięganie po minimalizm, który zakłada jasne przestrzenie, dużą ilość światła a także lustra, które doskonale optycznie powiększają wnętrze. Tu sprawdzą się jednolite płytki łazienkowe najlepiej w kolorze białym. Nowoczesne wnętrza są oszczędne niemalże w każdym wymiarze. To przekłada się na bardzo konsekwentną aranżację i świetnie prezentują się na przykład płytki łazienkowe z fakturą geometryczną czy też takie, które układają się wielkoformatowe zdjęcia. Warto je położyć na ścianie, której nic nie przysłoni. Jeśli decydujemy się na nieśmiertelną klasykę, warto sięgnąć po płytki łazienkowe imitujące kamień czy drewno. Tu delikatne beże oraz desenie florystyczne mogą wyglądać bardzo ciekawie. Poza tym niezmiennie w trendach jest szachownica.

Efekt wejścia

Najważniejsze ważenie zawsze zrobi ta ściana, która jest umiejscowiona naprzeciw wejścia. To tu szczególnie uważnie należy zaplanować układ płytek łazienkowych a także rozmieszczenie mebli, armatury i luster. Sprawdzają się więc i wielkie przestrzenie odbijające światło, kinkiety, a także paski dekoracyjne, które pozwolą wykończyć konkretne przestrzenie. Warto więc w zależności od układu pomieszczenia pomyśleć, jakie triki możemy zastosować, by łazienka była większa, jaśniejsza, przyjemniejsza, a kafelki są doskonałym narzędziem, aby uzyskać wymarzony efekt.

Artykuł powstał we współpracy z carrea.pl

22 maja, 2019

Dodaj komentarz