Jak wybrać idealną tablicę do biura?

To bardzo ważny i przydatny gadżet do biura, który w zasadzie coraz częściej stanowi już podstawowe wyposażenie w większych firmach. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie, a przekonasz się o tym, czytając nasz poniższy artykuł. Co więcej, dowiesz się na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie tablic biurowych, by spełniały wszystkie niezbędne wymagania.

Rozmiar tablicy

Na wstępie koniecznie zastanów się jakiej wielkości tablicę będziesz potrzebował w swoim biurze. Być może zdecydujesz się na ich większą ilość, przez co ich wymiar będzie nieco mniejszy niż standardowo. Dla lepszego rozeznania przedstawimy kilka najczęściej spotykanych i wybieranych rozmiarów tablic, dzięki czemu będziesz wiedział za jakimi wymiarami rozglądać się w sklepie bądź na stronie www.

  • 120×90 cm
  • 150×120 cm
  • 170×100 cm
  • 180×120 cm
  • 180×100 cm
  • 150×100 cm

Jak widać można wyszczególnić spośród nich kilka mniejszych i większych, gdzie wybór zależy od Twojego zapotrzebowania. W przypadku, gdy wiesz, że będziecie wspólnie z zespołem poświęcali więcej czasu na omawianie projektów i spraw firmowych, a wszystkie niezbędne informacje będziecie przekazywali sobie graficznie na tablicy, wówczas znacznie lepiej i wygodniej jest zdecydować się na tablicę 180×100 cm bądź 170×100 cm. Natomiast dla mniejszych i mniej liczebnych przedsiębiorstw polecamy standardowe wymiary tablicy 120×90 cm albo 150×100 cm. Koniecznie musisz sprawdzić i zmierzyć metraż w swoim biurze, a także znaleźć odpowiednią ścianę, by móc powiesić na niej tablicę. Naszą wskazówką jest również zakup adekwatnie dużej tablicy do przestrzeni jaka panuje wewnątrz, ponieważ nie powinna ona przytłaczać całej atmosfery, a tym bardziej nie pasować do reszty wystroju.

Rodzaj tablicy

Mamy do zaproponowania w zasadzie dwa typy, które najlepiej sprawdzają się w branży biurowej, ze względu na liczne udogodnienia i łatwy w pielęgnacji materiał, z którego zostały wykonane. Mowa mianowicie o tablicy magnetycznej oraz ceramicznej, które różnią się nie tylko surowcem, ale także kilkoma funkcjonalnościami. Pierwsza z nich jak sama nazwa wskazuje posiada w sobie magnetyczne właściwości, co pozwala na jednoczesne pisanie na tablice i zawieszanie materiałów za pomocą magnesów. Natomiast druga z nich odznacza się szczególną trwałością i odpornością na zabrudzenia, zarysowania czy inne uszkodzenia. Ceramika jest jednym z bardziej wytrzymałych materiałów, a tym samym droższych, aczkolwiek warto w zainwestować w wyposażenie, które będzie dla Was przydatne na co dzień, a także sprawdzi się na dłuższy okres czasu.

Zastosowanie tablic

Mają one bardzo uniwersalny charakter, dzięki czemu niezależnie od dziedziny w jakiej działasz możesz wypróbować ją na kilka różnych sposobów. Najczęściej tablice służą zapisywaniu najważniejszych informacji odnośnie prowadzonych projektów, nowych pomysłów czy rozwiązań proponowanych przez firmowy zespół. Służą do użytku wszystkich, gdzie głównie lider ma za zadanie notować na niej wszelkie powstałe na bieżąco informacje. Inaczej można nazwać to zwykłą burzą mózgów, której efekty również mogą być zapisywane lub przyczepiane na magnesy myśli pracowników.

Również podczas szkoleń tablice odgrywają bardzo ważną rolę, ponieważ pozwalają lepsze i trafniejsze przedstawienie sedna sprawy, a także proponowanych ulepszeń i środki rozstrzygnięcia problemów. Te mniejsze tablice natomiast świetnie nadają się jako pojedyncze akcesoria dla pracowników, którzy posiadają własne stanowiska pracy. Wówczas mogą zapisywać dowolne informacje, terminy i rzeczy do zrobienia według własnego uznania, gdzie non stop mogą spoglądać na swoją listę zadań. W rezultacie sam możesz wymyślić kolejne zastosowania tablic i spożytkować je w 100%.

29 czerwca, 2018

Dodaj komentarz