Jak wybrać pergolę czy markizę do swojego domu – kilka porad

Odpowiednia osłona okna gwarantuje intymność i poczucie bezpieczeństwa. Dobrze dobrana roleta lub plisa pełni również rolę dekoracyjną w pomieszczeniu. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych firan na rzecz bardziej nowoczesnych i praktycznych rozwiązań.

Sklepy i markety oferują między innymi rolety zewnętrzne, które na dodatek są antywłamaniowe, efektowne markizy bądź tradycyjne rolety wewnętrzne, plisy, żaluzje, rolety dzień i noc lub rolety rzymskie. Większość produktów wykonywana jest na indywidualne zamówienie klienta. Cena takiego produktu mieści się w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Kwota uzależniona jest przede wszystkim od rozmiaru rolety, grubości tkaniny oraz dodatkowych funkcji. Przy większych zamówieniach klienci najczęściej mogą liczyć na satysfakcjonujące rabaty.

Rolety materiałowe, wolnowiszące. Źródło Wako Rolety

Szukając inspiracji warto odwiedzić strony internetowe o podobnej tematyce lub poprosić o radę dekoratora wnętrz. Doświadczony dekorator pomoże podjąć właściwą decyzję. Warto pomyśleć także o modnej osłonie tarasu lub balkonu. Wiele osób na rogach balkonu bądź tarasu montuje pergole. Drewniana pergola pełni zazwyczaj kilka funkcji, gdyż doskonale chroni od słońca, zapewnia komfort a dodatkowo jest podporą dla pnących kwiatów i krzewów.

Pergole

Pergole w wielu różnych rozmiarach i o różnych wzorach dostępne są w marketach, dyskontach, sklepach ogrodniczych oraz w wielu sklepach internetowych. Wiele osób decyduje się na samodzielne stworzenie pergoli co jest dużo tańszym rozwiązaniem. Pomocne filmy instruktażowe znaleźć można w internecie. W takich materiałach doświadczeni specjaliści krok po kroku opisują proces tworzeni pergoli.

Podsumowanie

Koszt samodzielnego stworzenia pergoli to kwota zaledwie dwustu złotych. Oczywiście budowa pergoli wymaga cierpliwości i zdolności manualnych. Dobrze jest zaopatrzyć się w sprzęt do przycinania, wiercenia i wkręcania. Pergolę warto pomalować preparatem chroniącym drewno, aby jak najdłużej zachowała ona piękny wygląd. Takie preparaty występują w wielu kolorach.

4 września, 2019

Dodaj komentarz