Jak wybrać szafę idealną?

Żaden chyba mebel w domu nie jest w stanie pomieścić tyle różnych rzeczy, ile zwykle mieszczą nasze szafy. Dlatego właśnie ich wybór może mieć decydujące znaczenie dla funkcjonalności naszego domu. Wybór szafy idealnej nie jest rzeczą prostą. Zawsze jednak należy pamiętać, że idealny mebel nie może być całkiem uniwersalny, ale odpowiadać powinien na indywidualne potrzeby. Na co wobec tego warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy wybrać idealną dla siebie szafę?

Niech pomieści wszystko

Szafa to nie studnia bez dna, ale trzeba przyznać, że dobrze zaprojektowana szafa pomieści naprawdę wiele. Przed zakupem warto dobrze zastanowić się nad tym, jak dużo i jakie rzeczy chcemy w szafie przechowywać. Najlepiej jest spisać sobie wszystkie te przedmioty na kartce i spróbować oszacować potrzebną ilość miejsca. Warto przewidzieć niektóre rzeczy wcześniej, ponieważ tylko w ten sposób uda nam się uniknąć w naszych domach niepotrzebnego bałaganu oraz dokupowania dodatkowych mebli.

Gotowa czy na wymiar?

Aby szafa była naprawdę funkcjonalna i dostosowana do indywidualnych potrzeb warto zainwestować w mebel na wymiar. Szafy na wymiar dają ogromne możliwości wykorzystania dostępnego miejsca, zaoszczędzenia cennej przestrzeni oraz indywidualnego zaprojektowania, w tym wyboru koloru, materiału oraz wielkości. Warto wybierać szafy na wymiar doświadczonych i znanych producentów np. szafy firmy Komandor, ponieważ u nich zawsze otrzymamy cenną poradę w sprawie wymiarów czy zastosowanych materiałów, a także możemy być pewni solidności i wysokiej jakości wykonania mebla.

Właściwy design

Oczywiście niezwykle istotny przy wyborze szafy jest właściwy design (sprawdź przykładowe aranżacje). Powinien on być zawsze harmonijnie dopasowany do pozostałych mebli w pomieszczeniu oraz do charakteru całego wnętrza. Zarówno gotowe szafy, jak i szafy na wymiar, możemy znaleźć w bardziej tradycyjnych, jak i nowoczesnych formach.

Szafy wykonane na wymiar dają jednak o wiele więcej możliwości. Dzięki temu, że istnieje możliwość indywidualnego zaprojektowania takiego mebla, można stworzyć o wiele bardziej przemyślany i zrównoważony projekt niż w przypadku szaf z marketów. Możemy wybrać bowiem nie tylko najbardziej odpowiadający nam kolor, ale także zadbać o takie szczegóły jak szuflady, wieszaki czy kosze tworzące wnętrze mebla. W szafach na wymiar możemy zastosować także drzwi łamane lub przesuwne, dzięki którym oszczędzimy miejsce w pomieszczeniu.

Wybór szafy nie powinien być zbytnio podyktowany modą i nie warto na szafie szczególnie oszczędzać. W przeciwieństwie do wielu innych mebli w domu, które zdarza nam się częściej wymieniać, szafa powinna służyć nam długo i nie ulegać widocznemu zużyciu. Warto wobec tego zainwestować czas i pieniądze w wybór rozwiązania idealnie dostosowanego do naszych potrzeb. Dobra szafa pomaga zorganizować przestrzeń, poukładać różnorodne rzeczy, przechować w porządku i schludnie nasze ubrania. Niejednokrotnie jest także warsztatem oraz miejscem przechowywania naszych wspomnień i cennych przedmiotów związanych z naszymi pasjami i zainteresowaniami. Więcej znajdziesz na Komandor.pl

23 marca, 2017

Dodaj komentarz