Jak wygospodarować więcej miejsca na przechowywanie rzeczy w małym mieszkaniu?

Wszyscy ci, którzy posiadają małe mieszkania: czy to z przymusu ekonomicznego czy też po prostu dlatego, że lubią nieduże pomieszczenia z pewnością miewają niekiedy problemy z upchnięciem wszystkich niezbędnych przedmiotów tak, aby były nie tylko łatwo dostępne, ale również nie przeszkadzały w wykonywaniu innych czynności. Dzisiaj przyjrzyjmy się w jaki sposób możemy uporządkować i zorganizować rzeczy w niewielkich pomieszczeniach.

Przede wszystkim należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach: z racji małego mieszkania powinniśmy pamiętać o oczywistości – należy w miarę możliwości ograniczać liczbę przechowywanych rzeczy. Druga sprawa – żaden, nawet najbardziej wydajny i sprytny sposób przechowywania rozmaitych przedmiotów nas nie uratuje, jeżeli nie będziemy dbać o raz zaprowadzony porządek, choćby przez prozaiczne odkładanie rzeczy na swoje miejsce. Po trzecie, powinniśmy zastanowić się czy obecny stan układu przedmiotów w pomieszczeniu jest całkowicie optymalny – być może umieszczenie dodatkowej półki lub obudowanie telewizora nie będzie dla nas zbyt kosztowne a przy tym estetyczne i stworzy dodatkową przestrzeń dla rzeczy.

Duży problem sprawiają niektórym środki czystości – rzeczywiście, wiele z nich ma niekoniecznie łatwe w przechowywaniu kształty, niemniej jest na to sposób. Możemy przykładowo wewnątrz szafki, w której ów środki przechowujemy, zawiesić specjalny reling, na którym zawiesimy płyny do mycia okien i inne, w podobnych opakowaniach. Taki zabieg pozwoli nam umieścić więcej przedmiotów nie wyposażonych w elementy, które umożliwiałyby ich zawieszenie.

Jeśli mamy wysokie łóżko, które nie jest wyposażone w skrzynię, możemy zawiesić pod nim dużą szufladę, w której z kolei umieścić można wszystko: od ubrań po „sezonowe” przedmioty. Podobnym rozwiązaniem są szuflady narożne w kuchni bądź innych pomieszczeniach – jest to nietypowe rozwiązanie i potrafi być trudne w zrealizowaniu, ale bardzo praktyczne, gdyż pozwala zaoszczędzić miejsce na szczególną skalę.

Świetnym patentem w małych pomieszczeniach jest też montaż specjalnych, rozkładanych półek – pozwalają nam one na stworzenie takiej powierzchni przechowywania przedmiotów, jakiej tylko potrzebujemy w danej chwili. Są poza tym bardzo stylowe i łatwe w montażu, tak więc poprawią ogólny wystrój całego pomieszczenia.

8 listopada, 2016

Dodaj komentarz