Jak wykorzystać instrumenty muzyczne do aranżacji wnętrz?

Instrumenty muzyczne, jako elementy do aranżacji wnętrz, być może mogą nam się kojarzyć z mieszczańskimi domami z okresu XIX wieku, ale na pewno nie z wnętrzami nowoczesnymi. Okazuje się jednak, że to duży błąd. Pięknie utrzymane instrumenty staną się bowiem ozdobą nie tylko mieszkań stylizowanych na retro, ale także tych bardziej współczesnych, a nawet i nowoczesnych. Jak zaaranżować dom czy mieszkanie z ich wykorzystaniem?

Pianina oraz fortepiany

Nawet jeśli nie potrafimy grać na pianinie czy fortepianie, to z pewnością warto wykorzystać je jako element do upiększenia wnętrza, szczególnie gdy chcemy uzyskać wyjątkowo unikalny efekt. Najlepiej sprawdzają się tutaj oczywiście instrumenty zabytkowe, bardzo dobrze zachowanie, które warto odrestaurować i pięknie polakierować. Taki instrument to idealna wręcz ozdoba jadalni, salonu, a nawet sypialni. Znaleźć się na nim mogą piękne kwiaty, nastrojowa lampka, być może jakiś delikatny obrusik i nagle w naszym domu pojawia się rzecz, która diametralnie odmieni klimat.

Instrumenty strunowe na ścianie? Dlaczego nie!

Zakup zabytkowego pianina bądź fortepianu to jednak najczęściej potężny wydatek, a nie każdy z nas ma w domu pamiątki tego typu po swoich rodzicach czy dziadkach. Nadal jednak możemy dekorować swoje domy i mieszkania instrumentami, korzystając z rozwiązań nieco tańszych. Co powiecie bowiem na eleganckie skrzypce wiszące na ścianie, gdzieś obok ulubionego stoliczka kawowego albo nawet nad łóżkiem w sypialni?

Do tego typu ozdoby wnętrza można wykorzystać również inne instrumenty strunowe. Najtańsza i wcale nie najgorsza, będzie tutaj, chociażby gitara. Może to być instrument zarówno klasyczny, jak i elektryczny czy basowy. Przy ścianie można natomiast postawić majestatyczny kontrabas, a gdzieś w rogu pomieszczenia cudownie będzie się prezentowała wiolonczela.

Jak wykorzystać instrumenty dęte?

Co, jednak jeśli znajdziecie na strychu stare instrumenty dęte, takie jak trąbka, tuba czy nawet saksofon? To doskonale, gdyż je również można wykorzystać do ozdoby. Pięknie utrzymana trąbka może zostać zawieszona na barwnej szarfie gdzieś pod sufitem, a saksofon oparty bezpośrednio o ścianę zmieni wnętrze wręcz nie do poznania.

Warto przekonać się o tym, że z pomocą pięknych instrumentów da się w ciekawy sposób ozdobić każde wnętrze.

12 maja, 2018

Dodaj komentarz