Jak zaoszczędzić na projektowaniu domu?

Istnieje bardzo wiele sposób na zaprojektowanie swojego wymarzonego domu bez niesamowicie wielkich nakładów na ten cel. Szczegółowe zabiegi zmniejszające koszty zależą od konkretnego przypadku, jednak jest kilka wiodących sposobów pozwalających na oszczędności przy tworzeniu dowolnego projektu.

Wykorzystaj przedpokój

Korytarze są często po prostu „martwymi strefami” każdego mieszkania. Wyglądają jak zbędne. W wyniku tego, w wielu przypadkach, zmniejszenie zajmowanych przez nie przestrzeni może dać dużo „ekstra” metrów kwadratowych. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie –poprzez zawieszenie na w teorii bezużytecznych ścianach użytkowych mebli, możemy bardzo dobrze zagospodarować przedpokój. To znacznie ulepszy nasz projekt.

Nie zapomnij o słońcu

Bardzo ważne jest, aby wybrana przez nas działka nie znajdowała się w ciemnym, nisko położonym miejscu. Dzięki dobremu wyborowi gruntu, który ma dobre oświetlenie, możemy znacznie oszczędzić na rachunkach elektrycznych. W dobie żarówek LED wydaje się to mało ważnym zabiegiem, jednak biorąc pod uwagę cały rok, Słońce może być naszym strategicznym sprzymierzeńcem.

Łączenie pomieszczeń

Najlepszym przykładem połączenia pomieszczeń jest aneks kuchenny. Nie jest to jednak jedyna możliwość – ogranicza nas tylko kreatywność. Dla przykładu połączenie pokoju dziennego, kuchni i jadalni jest bardzo rozsądnym i funkcjonalnym rozwiązaniem, a co ważniejsze – pozwala oszczędzić sporo środków finansowych. Jeśli wolisz mieć wszystko w odrębnych czterech ścianach – porównaj koszty różnych opcji, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Możliwe, że przekonają cię cyfry.

Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z cięciem kosztów – dokonuj rozsądnej optymalizacji.

2 sierpnia, 2015

Dodaj komentarz