Jak zatrzymać letni wakacyjny klimat w naszych domach?

Wakacje już od paru miesięcy za nami. Wraz z nimi minął również charakterystyczny letni klimat. Takie nieuniknione następstwo pór roku nie musi jednak dotykać naszych wnętrz, które możemy z powodzeniem zaaranżować tak, aby utrzymać wakacyjny nastrój. Posłużą nam do tego różnorakie dodatki oraz meble, dzięki którym wakacyjne wspomnienia będą wciąż żywe w naszym domu bądź mieszkaniu.

Jednym z ciekawszych, całościowych rozwiązań jest wykonanie aranżacji utrzymanej w stylu boho. Rozmaite elementy z naturalnych materiałów jak na przykład surowe drewno czy skóra będą jednoznacznie kojarzyły się z ciepłymi krajami bądź, bardziej zwyczajnie, po prostu z ciepłymi letnimi dniami. Świetnie sprawdzą się także meble utrzymane w stylistyce głębokiego brązu albo miedzi, w szczególności, gdy będą dodatkowo posiadały różne ozdoby czy wzory w jasnych, ciepłych kolorach.

Innym interesującym pomysłem jest wykorzystanie różnej maści puf bądź niskich siedzisk, przywodzących na myśl relaks oraz spędzanie czasu w spokoju i komforcie. Zamiast nich można także wykorzystać rozmaite ozdobne poduszki w wymyślnych wzorach czy wyposażonych w różne dodatki je uzupełniające. Przypominać nam mogą o kawiarniach czy innych przytulnych lokalach, na które mogliśmy natknąć w czasie wakacyjnych podróży. Podobny efekt uzyskamy decydując się na wykorzystanie, dajmy na to, ozdobnych dywanów czy narzut.

Jeżeli natomiast jesteśmy fanami domowej roślinności, zakup kilku przedstawicieli mniej czy bardziej egzotycznej flory może okazać się równie dobrym sposobem na zatrzymanie wakacyjnego klimatu jak meble czy bardziej tradycyjne dodatki. Nie musimy się także zrażać ewentualną trudną dostępnością tego typu roślin. Możemy zdecydować się na bardziej klasyczne okazy, które po prostu umieścimy w ciekawych dekoracyjnych donicach – najlepiej sprawdzą się w tym zakresie odcienie złota oraz pomarańczowego.

24 listopada, 2019

Dodaj komentarz