Jaką drukarkę kupić do domu a jaką do biura?

142470443793803600Drukowanie, kserowanie, kopiowanie i skanowanie tak w domu jak i w pracy są obecnie nieodłącznym elementem życia. Wiadomo, że praca w biurze wymaga częstszego użycia sprzętu do drukowania, jednakże i w domu często mamy potrzebę wydrukowania jakichś dokumentów. Jakie urządzenie wybrać by było ekonomiczne? O tym poniżej.

Drukowanie, kserowanie, kopiowanie i skanowanie tak w domu jak i w pracy są obecnie nieodłącznym elementem życia. Wiadomo, że praca w biurze wymaga częstszego użycia sprzętu do drukowania, jednakże i w domu często mamy potrzebę wydrukowania jakichś dokumentów. Jakie urządzenie wybrać by było ekonomiczne? O tym poniżej.
Przed kupnem drukarki (na rynku dostępne są drukarki atramentowe, laserowe oraz wielofunkcyjne) należy zastanowić się w jakim celu ją potrzebujemy, jak często będziemy z niej korzystać oraz jakie funkcje powinna mieć. Drukarki atramentowe są często wybierane do użytku domowego ze względu na to, że wolniej drukują, a więc w biurze niekoniecznie się sprawdzą. Laserowe drukarki wydawałyby się bardziej ekonomiczne, gdyż tonery wystarczają na długo, jednak ich cena jest dość wysoka. Warto przed zakupem zorientować się czy niska cena samej drukarki pozwoli nam oszczędzać, gdyż często zdarza się, że nowe tusze czy tonery mogą przewyższać cenowo wartość samej drukarki. Najlepiej zorientować się czy na rynku można znaleźć zamienniki. Dodatkowo należy pamiętać, że drukarki muszą być używane regularnie, gdyż istnieje możliwość zaschnięcia tonera lub tuszu. Funkcje drukarki również są ważne. Warto zwrócić uwagę czy drukarka ma możliwość automatycznego drukowania obustronnego oraz wydrukowania czegoś z urządzenia mobilnego czy skanowania do e-maila.
Kupując nową drukarkę musimy zastanowić się nad wieloma aspektami. Tylko od nas i naszych potrzeb zależy, który zakup będzie bardziej korzystny.

 

24 lutego, 2015

Dodaj komentarz