Jaką lampę do salonu wybrać?

Wybór lampy do salonu potrafi być wbrew pozoru całkiem skomplikowaną kwestią – musimy rozważyć nie tylko jej aspekty wizualne, ale również funkcjonalność, jak również to czy lepiej sprawdzi się w naszym przypadku lampa wisząca czy stojąca. W ostatnim czasie, gdy chodzi o aranżację salonów, największa popularnością cieszy się rozwiązanie wykorzystujące kilka różnych lamp, które grupuje się w różnych układach, co sprawia, że stanowią bardzo kreatywną ozdobę salonu.

Opisywane rozwiązanie pozwala stworzyć w salonie własny, niepowtarzalny styl. Szczególną popularnością cieszą się lampy w formie rozwieszonych żarówek, nierzadko w jakiejś dodatkowej aranżacji w postaci drobnych ozdób, jak na przykład dekoracyjne oplecenie kabla materiałem – w ten sposób możemy przekształcić zwykłą żarówkę w stylową i praktyczną dekorację. Można osiągnąć również ciekawy efekt poprzez zgrupowanie kilku takich „surowych” lamp.

Naprzeciw takim pomysłom wychodzą sami producenci lamp – na rynku możemy znaleźć obecnie wiele różnorakich prostych modeli, często wyglądających jakby składały się z kilku mniejszych, co czasami przekłada się również na ich funkcjonalność, jak na przykład możliwość dostosowania oświetlenia pod względem obszaru, na który ma padać światło. Znajdziemy zarówno lampy z odsłoniętymi żarówkami, ale także takie obudowane nowatorskimi, zazwyczaj bardzo minimalistycznym abażurami. Jest to rozwiązanie szczególnie efektywne i efektowne, jeśli chodzi o oświetlenie środka salonu bądź, przykładowo, stołu jadalnego, jeśli się w nim znajduje. Lampy takie z reguły są również solidnym źródłem światła – szczególnie w dużych pomieszczeniach.

27 listopada, 2017

Dodaj komentarz