Jaką wybrać miskę dla kota?

jaka-miske-dla-kota-wybracWbrew pozorom, odpowiedz na pytanie nie jest prosta i oczywista. Na rynku zoologicznym dostępnych jest tak wiele produktów, że aż trudno się zdecydować. A wybór ten jest niezwykle ważny. Od niego zależeć będzie bowiem komfort jedzenia naszego ukochanego mruczka.

Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się miski metalowe i ceramiczne. Nic w tym dziwnego – są trwałe, ładne i łatwe w utrzymaniu. Jak jednak wśród tej gamy produktów wybrać idealny dla naszej kici? Eksperci ze sklepów zoologicznych chętnie służą radą i pomocą. Jeśli więc masz wątpliwości – zapytaj. To nic nie kosztuje!

Plastikowe, metalowe czy ceramiczne miski dla kota?

Zacznijmy od tego, że miski plastikowe zupełnie się nie sprawdzają i nie zdają swojego egzaminu. Są za lekkie (koty je wywracają, gryzą i uszkadzają, powodując wchodzenie pokarmu w szczeliny) i problematyczne w utrzymaniu. Nie są polecane ani kotom, ani psom. Najlepszym wyborem będą więc metalowe lub ceramiczne miski dla kota, dostępne np. w sklepie NaszeZoo.pl. Szeroka oferta różnorodnych produktów pozwoli ci zadbać o komfort jedzenia twojego mruczka, który na pewno, na swój koci sposób, ci za to podziękuje.

Ilość ma znaczenie

Liczy się nie tylko ilość miseczek (co najmniej dwie – woda i pokarm, optymalnie trzy – woda, karma sucha, karma mokra), ale również to, ile pokarmu zmieszczą w środku. Eksperci ostrzegają przed zbyt małymi lub zbyt dużymi pojemniczkami na jedzenie. W przypadku tych pierwszych zdarza się bowiem, że woda jest rozchlapywana i zabrudzana, a jedzenie rozrzucane wokół. Miska dla kota powinna mieć od 0.3l do 0,45l pojemności (do wody może być minimalnie większa, by uniknąć rozchlapywaniu na boki). To optymalna wartość która zapobiegnie niechcianym zabrudzeniom w mieszkaniu.

Higieniczne i łatwe jedzenie

Jak już zasygnalizowaliśmy wcześniej, warto zainwestować w trzy miski dla kota. Dzięki temu, nie będziemy musieli martwić się o jego zdrowie. Tego typu produkty (zarówno metalowe jak i ceramiczne) czyścimy pod bieżącą wodą z odrobiną płynu do naczyń. Jako właściciele mruczków musimy pamiętaj jednak o tym, że potrzebują one częstego wymieniania wody i urozmaicania jadłospisu o pokarm mokry. W sklepach dostępne są np. zestawy 3 połączonych ze sobą misek i, o ile są one wyciągane osobno (ułatwi to czyszczenie), warto w nie zainwestować. Zwróćmy też uwagę na to, czy miska dla kota ma gumową podkładkę – dzięki temu nasz pupil nie będzie męczył się z „uciekającą” po podłodze miską.

30 kwietnia, 2015

Dodaj komentarz