Jakie dekoracje do salonu wybrać?

Odpowiednio dopasowane dekoracje do salonu pozwalają na nadanie całej aranżacji oryginalnego wyrazu. O czym powinniśmy pamiętać przy doborze dekoracji do salonu?

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy dużo czasu. Warto więc urządzić go tak, aby nie tylko zapewniał nam komfort i funkcjonalność, ale również wpisywał się w nasz gust. Tym, co nadaje wnętrzom ostatecznego szlifu, są właśnie dekoracje. Dzięki nim nawet nudna aranżacja może przemienić się w oryginalnie prezentujący się koncept.

Postaw na klasykę…

Do salonów najczęściej wybieramy dekoracje klasyczne – obrazy, grafiki, rośliny, świeczniki czy figurki to najczęściej spotykane przedmioty dekoracyjne w pokojach dziennych Polaków. Nie oznacza to jednak wcale, że muszą być nudne!

Dzisiaj w wielu sklepach, także w sklepie internetowym agatameble.pl, możemy znaleźć szeroką gamę pomysłowych dekoracji wpisujących się w salonową klasykę. Można dopasować je zarówno do salonów urządzonych nowocześnie, jak również tradycyjnie. Jest w czym przebierać!

…Albo eksperymentuj ze stylami!

A może znudziła cię klasyka i poszukujesz czegoś jedynego w swoim rodzaju? W takim przypadku warto postawić na eksperymenty. Ciekawy efekt możemy uzyskać dzięki zestawieniu różnych, pozornie niepasujących do siebie stylów, na przykład nowoczesnego wraz z rustykalnym.

Pamiętajmy jednak o tym, aby postawić raczej na akcenty w innym stylu niż na całkowite pomieszanie dwóch różnych koncepcji w aranżacji wnętrz. Właśnie dlatego eksperymentowanie najlepiej wychodzi wtedy, gdy wnętrze jest dość oszczędnie urządzone.

Pamiętaj, że mniej znaczy więcej

Niezależnie od tego, jaki styl aranżacji wybieramy, pamiętajmy o tym, aby nie przesadzać z dekoracjami salonu. Najlepiej podążać tutaj za zasadą mówiącą, że less is more, czyli mniej to więcej. Zbyt dużo ozdób w pomieszczeniu może sprawić, że uzyskamy efekt chaosu i przytłoczenia. Gdy będzie ich mniej, możemy lepiej je wyeksponować.

Do zapoznania się ze swoją kolekcją dekoracji do salonów i innych pomieszczeń zaprasza sklep internetowy agatameble.pl.

16 lipca, 2018

Dodaj komentarz