Jakie drzwi wybrać dla małego mieszkania?

Różnego rodzaju kawalerki, podobnie jak wszystkie inne mieszkania o małym metrażu potrafią być w sposób jedyny w swoim rodzaju przytulne, cechować się oryginalną aranżacją oraz odznaczać wyjątkową łatwością w sprzątaniu. Wspomniana aranżacja musi być nie tylko miła dla oka, ale również funkcjonalna, co oznacza, że należy ją odpowiednio zaplanować. Oprócz doboru odpowiednich mebli czy kolorystyki wnętrza, prawdziwym problemem potrafi okazać się niekiedy dobór odpowiednich drzwi.

Pierwszą kwestią, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, to na jaki typ drzwi się zdecydować. W małych mieszkaniach zwykłe, uchylane drzwi mogą zabierać zbyt dużo przestrzeni lub sprawiać problemy w ich użytkowaniu – w końcu zawsze możemy o coś zaczepić bądź niechcący uszkodzić. Aby tego uniknąć warto rozważyć przesuwane drzwi – możemy je z powodzeniem schować w ścianie bądź też zamocować na prowadnicy, aby umożliwić ich zamykanie i otwieranie. Drugi typ jest jednocześnie najmniej inwazyjnym rozwiązaniem, choć nie tak efektownym jak pierwsze; aby jednak zamontować drzwi chowane w ścianie musimy zrobić w niej na tyle miejsca, aby zmieściło się w niej skrzydło drzwi, a nie zawsze mamy taką możliwość.

Wybierając drzwi powinniśmy także zadbać o to, aby komponowały się kolorystycznie z resztą pomieszczenia. Pod innymi względami, warto także zadbać o to, aby drzwi były polakierowane, gdyż nadaje im to nie tylko elegancki wygląd, ale też świetnie sprawdza się w małych pomieszczeniach czyniąc je wizualnie nieco większymi. Należy także wspomnieć, że kolor nie musi być identyczny, dajmy na to, z kolorem ścian – jak najbardziej może się od nich różnić, byle tworzył wraz z nimi spójną całość. Neutralnym rozwiązaniem jest wybrać drzwi drewniane bądź na takie stylizowane, gdyż sprawdzą się w niemal każdej kompozycji.

Natomiast jeżeli zależy nam na podkreśleniu przytulności małego pomieszczenia możemy zdecydować się na przeszklone drzwi. Są one nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo eleganckie i mogą stanowić doskonałe uzupełnienie wystroju.

1 marca, 2019

Dodaj komentarz