Jakie kolory do domu?

koloryw domuWybór koloru ścian tylko pozornie jest prosty. Mimo ogromu odcieni farb, nie jest łatwo wybrać tę odpowiednią. I wcale nie mam na myśli tu wybór pomiędzy brzoskwinią a pomarańczą, ale bardziej wybór samego tonu, samej barwy. Białe ściany, mimo że mało popularne, przynoszą spokój, dobre samopoczucie, łagodzą emocje.

Beż, brzoskwinia, to z kolei najbardziej bogata paleta barw. Jasne, spokojne tony, które można stosować w każdym pomieszczeniu. Wybierając kolor czerwony, możemy spodziewać się solidnej dawki energii, motywacji do aktywności fizycznej, inspiracji, kreatywności.

Dobrym kolorem będzie także kolor żółty. W jego otoczeniu ludzie czują się znakomicie. Pobudza zdolności organizacyjne, dodaje pewności siebie. Nadaje się do pokojów dziennych i do jadalni. Innym kolorem działającym jest fiolet. Wycisza, dlatego jest pomocny w leczeniu.

Wpływa na rozwój intuicji, pobudza wyobraźnię. Najczęściej jednak występuje w formie dodatków. Jak więc widać, kolory bardzo wpływają na nastrój i swobodę przebywania w pomieszczeniu.

2 czerwca, 2015

Dodaj komentarz