Jakie meble sprawdzą się w sypialni w małym mieszkaniu?

Małe mieszkania same w sobie stanowią niejednokrotnie prawdziwe wyzwanie, jeśli chodzi o przygotowanie dla nich projektu wystroju. Kwestia ta daje się szczególnie we znaki przy okazji aranżowania poszczególnych pomieszczeń, a zwłaszcza sypialni, która powinna być zarazem funkcjonalna, jak i dawać poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu. Istnieje jednak sporo interesujących koncepcji, które pozwolą nam dostosować nawet sypialnię o niewielkiej powierzchni do naszych potrzeb.

Podstawowym meblem w każdej sypialni jest oczywiście łóżko. W przypadku sypialni o niewielkim metrażu wybór odpowiedniego mebla będzie kluczowy – musimy w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, czy chcemy, aby łóżko było tylko jednym z kilku sprzętów znajdujących się w pomieszczeniu, czy też jego centralnym punktem. Obie koncepcje mają swoje wady i zalety oraz wymagają innego podejścia do kwestii aranżacji. Niezależnie od przypadku, warto rozważyć kupno łóżka pozbawionego zagłówka oraz wydatnych ram, gdyż pozwala nam to na zaoszczędzenie całkiem sporej ilości przestrzeni. Poruszanie się w okolicy łóżka staje się też wtedy bardziej komfortowe i po prostu bezpieczne.

Oprócz łóżka, w sypialni znajduje się tradycyjnie wiele innych sprzętów. Oczywiście, w przypadku małej sypialni „wiele” jest pojęciem względnym. Najczęściej jednak rozważać będziemy także wyposażenie naszej sypialni w szafę. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na kombinację niewielkiej szafy oraz podwieszanych półek bądź zamówienie szafy na wymiar, co pozwoli nam dopasować ją zarówno do naszych potrzeb, jak i warunków pomieszczenia.

27 maja, 2020