Jakie są różnice w stylach wiejskiego umeblowania?

Meble w wiejskim stylu są zazwyczaj rustykalne w swoim projekcie, z drewnem, jako podstawowym wykorzystywanym materiałem. Wiele wiejskich domków zawiera wykonane z dębu, klonu lub wiśni stoliczki do kawy i krzesła. Łatwo znaleźć domki wypoczynkowe udekorowane przez rolniczy styl umeblowania, częściej niż we współczesnych nowoczesnych projektach. Staromodne drewniane krzesła bujane są częstym widokiem we wiejskich domach parterowych. Większość ludzi woli wiejskie umeblowanie bo jest funkcjonalne oraz wszechstronne, jak sofa, która może zostać rozłożona w łóżko.

Rzadko można jednak natknąć się na staroświecki wiejski styl umeblowania w innym domu. Niektórzy ludzie wykorzystują chaty tego rodzaju, aby zaprezentować stare meble, między innymi lampy, stoły, czy szafki. Klasyczne albo staroświeckie przedmioty to ręcznie malowane, jedyne w swoim rodzaju stoły i szafy.

Rolnicze stoły do jadalni i krzesła są rodzajem wiejskiego stylu umeblowania, często wykorzystywanym w domkach wypoczynkowych we wiejskiej oprawie. W dodatku, wykonane z desek lub formie stojaku stoły mogą być użyte w miejscu tradycyjnego stolika do kawy. Drewniane krzesła ze stodoły i stoły na specjalne okazje są również częścią wiejskiego wystroju domku.

Wakacyjna chatka na plaży może być umeblowana i posiadać wystrój, który jest uzupełniany przez nadbrzeżne otoczenie. Zestawy sypialniane mogą zawierać szafki nocne i oparcia w żeglarskie motywy. Drewniane wykończenia mebli w domkach plażowych są zazwyczaj białe. Topola oraz brzoza to dwa typy drewna często stosowane w aranżacjach tego typu obiektów.

 

Akcenty na zewnątrz są często używane jako część wiejskiego stylu umeblowania w ustronnym miejscu na plaży. Adirondackie krzesła mogą zostać ustawione na piętrze chatki lub ganku. Zwrot w stronę elementów na zewnątrz jest bardzo częsty w aranżacji  wiejskiego stylu umeblowania dla nadbrzeżnych domków. Zestaw dla dwóch może być wykonany z drewna lub wysokiej jakości żywicy.

Wnętrza we wiejskim stylu umeblowania mogą zawierać pomalowane lub tapicerowane części. Jasno pomalowane sprzęty w odcieniach czerwieni, bieli lub niebieskiego są popularne dla sypialni we wspomnianym stylu. Tapicerowane sofy i małe kanapy są częstym widokiem w pokojach dziennych domków wypoczynkowych.

Sosna, wiklina, i trzcinopalma są też popularne w wiejskim stylu chatek i domków wypoczynkowych. Te materiały mogą być wykorzystane w elementach na zewnątrz i ewenątrz, oraz mogą nadać świeżego wyglądu rustykalnym domkom wypoczynkowym. Jednym z popularnych stylów jest zestaw bistro do jadania na zewnątrz. Stoły wykonane z trzcinopalmy i szkła są często używane również w pokojach dziennych.

Barowe stoły w stylu tak zwanej „beczki” z dopasowanymi drewnianymi stołkami są najczęściej spotykane w domkach letniskowych. Te elementy w większości przypadków wykonane są z odzyskanego drewna z zabudowań wiejskich, aby nadać im autentycznego wyglądu, który dopełnia rustykalne domki wypoczynkowe. Dodatkowo, zaakcentowanie mebli przez kinkiety ścienne lub rustykalne żyrandole jest również częścią wiejskiego wystroju.

14 listopada, 2012

Dodaj komentarz