Jakie style dominują we współczesnych wnętrzach?

Urządzanie nowego wnętrza, czy też remontowanie starego zawsze jest bardzo ekscytujące. W tym właśnie momencie zawsze do głowy przychodzą nam tysiące różnych pomysłów, a i sklepy z wyposażeniem wnętrz aż kipią od towaru, co nie ułatwia podjęcia trafnej decyzji. W aranżacji wnętrz nie można dopuszczać do chaosu. Ważne jest trzymanie się konkretnego stylu i dlatego dzisiaj zaprezentujemy kilka tych stylów, które w roku 2018 są zdecydowanie najpopularniejsze.

Zaczynajmy więc!
Styl skandynawski, ale w wersji luksusowej
Zacznijmy może od stylu, który zdecydowanie najbardziej zbliżony jest do otaczającej nas natury. Styl skandynawski charakteryzuje się przede wszystkim naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień, a do tego wszechobecnym wykorzystaniem różnego rodzaju roślin. Wbrew pozorom urządzenie mieszkania w takim stylu nie sprawi, że będzie ono surowe.
Drewniane meble, klasycznie wyglądające krzesła i stoły, kamienna posadzka na podłodze oraz mnóstwo pięknych roślin porozstawianych w zakątkach pomieszczeń. Warto pamiętać również o tym, że styl ten stawia raczej na stonowane barwy i jego cechą charakterystyczną jest wpuszczanie do wnętrz jak największej ilości światła.
Dlaczego mówimy o wersji luksusowej? Gdy współcześnie styl skandynawski nie musi być kojarzony z topornymi oraz mało wygodnymi meblami. W sklepach znajdziemy wyposażenie domu w tym stylu, które wykonane zostało z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu korzystanie z nich jest wyjątkowo komfortowe.
Nowoczesny styl glamour
Jeszcze nie tak dawno temu wnętrza w tym stylu mogły się kojarzyć wielu osobom z nadmiernym przepychem, ale te czasy wyraźnie minęły. Teraz, aby zaaranżować wnętrze w takim stylu, wcale nie trzeba mieć bardzo zasobnego portfela.
Zacznijmy od tego, że glamour to raczej stonowane barwy, takie jak biele, różne odcienie szarości, eleganckie beże czy delikatne błękity. Kolory te można przeplatać bardziej wyrazistymi barwami, chociażby fioletem czy mocną zielenią.
W przypadku mebli mamy tutaj do czynienia raczej z klasycznymi materiałami, a do tego nie może zabraknąć charakterystycznych dla tego stylu zdobień, a więc pikowanych foteli. Warto stawiać również na meble przeszklone lub z lustrami.
Styl retro
Na koniec zostaje nam styl retro, który cieszy się coraz większą popularnością. Mnóstwo producentów mebli ma w swojej ofercie rozwiązania wzorowane na klasycznych formach. Piękne, potężne meble drewniane, w połączeniu z drewnianą podłogą i kamiennym kominkiem w salonie będą prezentowały się wyjątkowo. Pamiętajcie również o tym, że w tym stylu królują potężne firany i ciężkie zasłony.

7 czerwca, 2018

Dodaj komentarz