Jakie zastosowanie mają folie przeciwsłonneczne?

Folie przeciwsłoneczne skutecznie zabezpieczają przed nagrzewaniem pomieszczeń oraz oślepianiem poprzez promienie słoneczne. Założeniem folii przeciwsłonecznych jest obniżka ilości ciepła dochodzącego do domu poprzez szyby.

Wykorzystanie folii przeciwsłonecznej obniża ogrzewanie chociażby do 95% ponadto zabezpiecza pomieszczenia wnętrz przed negatywnym UV aż w 99%. umożliwiając przy tymże dyskrecję, niewątpliwą naprawę efektywności klimatyzacji, co wiąże się z obniżeniem wydatków.

Folie ochronne przeciwsłoneczne
Do czego służą? Wchłaniają oraz oddają ciepło słoneczne, przeciwdziałając zbytniemu opalaniu się szyb. Najlepsze folie przeciwsłoneczne mogą zatrzymać do 86% pełnej energii słonecznej, natomiast taki efekt to chociażby o 15 stopni Celsjusza mniejsza temperatura! Oraz to jeszcze nie wszystko! Zimą owe same wartości folii przeciwsłonecznych pozwolą na obniżenie strat ciepła na zewnątrz domu! Szacuję się, iż przy wykorzystaniu folii o najdoskonalszych parametrach, możliwe jest obniżenie drożności termicznej okien, chociażby o 30%. To niemalże o 1/3 niższy rachunek za ocieplanie!

Folie przeciwsłoneczne natomiast klimatyzacja
Mnóstwo osób administrujących budynkami, w jakich przyłączona została klimatyzacja, przekonuje się, iż bardzo rzadko udaje się zaprojektować doskonały system klimatyzacji. Zwłaszcza wówczas, kiedy obiekt ma ogromną ilość przeszkleń. Kiedy klimatyzacja została już przyłączona, ale ze względu na zbyt dużą ilość ciepła dostającego się latem do budynku jej oddziaływanie przestaje być odpowiednie, wtedy folia przeciwsłoneczna doskonale usprawni skuteczność klimatyzacji.

Folia przeciwsłoneczna – jakie ma wartości?
Najistotniejszym założeniem, które mają folie przeciwsłoneczne, jest obrona przed płomieniami ciepłymi oraz przyciemnienie okien. Dzięki temu, słońce staje się mniej uciążliwe, natomiast wnętrze nie ogrzewa się tak bardzo. Niezwykle istotną ich zaletą jest również skłonność do pochłaniania niekorzystnego światła UV. W obecnych czasach ludzie są jeszcze bardziej świadomi owego, jak fatalnie może oddziaływać promieniowanie słoneczne na skórę. Więc folia przeciwsłoneczna cieszy się jeszcze większą popularnością. To również doskonała, całkowicie niegroźna dla zdrowia opcja dla klimatyzacji, funkcjonująca jednakowo efektywnie oraz nie powodująca nadwrażliwości!

Nokto.pl – profesjonalny dystrybutor folii ochronnych.

7 grudnia, 2019

Dodaj komentarz