Kamienna podłoga

Większość osób, podczas remontu i budowy domu, stawia przede wszystkim na długowieczność i ekonomiczność. Z tego również względu, często wybiera się podłogi kamienne, które słyną z tego, że posiadają bardzo dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i nawet upadek cięższego przedmiotu często nie jest w stanie ich zniszczyć.

Nie znaczy to jednak, że pozostaną one długowieczne przez cały czas same z siebie. Niestety, wymagają dokładnej i rzetelnej pielęgnacji, bowiem kamień może zatracić na swoim pięknie. Warto więc codziennie przecierać podłogę wodą i środkiem czyszczącym, aby uniknąć problemów. Jego ogromną zaletą jest natomiast fakt, że wiele razy można odnawiać go i przywracać do poprzedniego stanu, nawet w przypadku wielkiego zabrudzenia czy ścierania. Podłogi kamienne, wykonane z różnych minerałów, mogą być niezwykle piękne i okazałe, niezależnie od pomieszczenia, w jakim mają się znajdować. Różnorodność kolorów i mozaik jest tutaj niemal nieograniczona, więc z łatwością można znaleźć coś dla siebie.

Najpopularniejszym kamieniem, z którego tworzy się podłogi, jest marmur. Jest to minerał niezwykle piękny, jednak narażony na działanie kwasów oraz ścierania, dlatego najlepszym miejscem na jego położenie jest salon, w którym dodatkowo nie dzieje się zbyt wiele. Bardzo popularny jest także granit, który z kolei jest bardzo twardy i nie wymaga pieczołowitej pielęgnacji. Idealny do holu, łazienki oraz kuchni. Najrzadziej stosuje się wszelkiego rodzaju wapienie i piaskowce, które niestety są miękkie i trzeba bardzo pieczołowicie o nie dbać. Wybór należy więc do każdego, kto wykańcza dom – jest on niezwykle szeroki.

23 grudnia, 2013

Dodaj komentarz