Kiedy warto zdecydować się na prysznic bez brodzika i jak się za niego zabrać?

Prysznic bez brodzika to oryginalne rozwiązanie, a także pozwalające zaoszczędzić sporo przestrzeni; tym samym doskonale sprawdza się w przypadku niewielkich rozmiarowo łazienek, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Jest to jednocześnie rozwiązanie, do którego wielu ludziom stosunkowo trudno się przekonać – trudno się temu zresztą dziwić. Kiedy o takim rozwiązaniu słyszymy po raz pierwszy mamy wątpliwości, przykładowo, odnośnie tego, jak będzie wyglądał odpływ wody.

Łazienka, w której znajduje się prysznic bez brodzika powinna posiadać podłogę wyłożoną w całości płytkami gresowymi. Ma to nie tylko wymiar praktyczny, ale pozwala także optycznie powiększyć pomieszczenie, gdyż zostaje ono pozbawione wyraźnie oddzielonej od reszty „strefy prysznicowej”. Niemniej, należy pamiętać, że podłoga w miejscu, gdzie ma znajdować się taki prysznic, powinna znajdować się pod odpowiednim nachyleniem w kierunku odpływu, dzięki czemu woda nie będzie rozlewała się po całej łazience. W celach estetycznych możemy także zdecydować się na odpływ liniowy, który zamiast rzucającej się w oczy kratki lub innego, podobnego odpływu, będzie niemal w ogóle niewidoczny. Dzięki temu, prysznic bez brodzika wyposażony dodatkowo, przykładowo, w szklaną ściankę odgradzającą go od reszty pomieszczenia będzie odznaczał się wyjątkowym stylem.

Prysznic tego rodzaju wymaga również odpowiednio dobranej oraz dopasowanej baterii prysznicowej. Jeżeli zależy nam na „miękkim” przejściu pomiędzy prysznicem a resztą łazienki, wówczas warto zdecydować się na minimalistyczny wariant, jak choćby system umieszczony bezpośrednio w ścianie. Dzięki temu, po wykończeniu pomieszczenia, cała konstrukcja baterii jest niemal niewidoczna. Ze ściany wychodzić będą wtedy tylko niezbędne elementy, jak słuchawka prysznicowa czy deszczownica. Jest to rozwiązanie nie tylko eleganckie i komfortowe, ale także bardzo wdzięczne jeśli chodzi o całokształt aranżacji, gdyż umożliwia dobranie niemal dowolnego kształtu dla strefy prysznicowej.

12 maja, 2019

Dodaj komentarz