Kilka porad przy urządzaniu kawalerki

Małe mieszkania są bardzo wdzięcznym polem do popisu, jeżeli chodzi o oryginalne, interesujące aranżację ich wnętrza. Nieco paradoksalnie, mniejsza przestrzeń jakkolwiek rzeczywiście ogranicza, przykładowo, możliwość wykorzystania niektórych mebli, to sprawia, że wykorzystanie tych, które taką możliwość mają, daje się ubrać w bardziej kreatywną koncepcję. W szczególności ciekawie w takich aranżacjach sprawdzają się kawalerki – niekiedy nawet bardzo ciasne. Dzięki odpowiednio zaplanowanemu i przeprowadzonemu przedsięwzięciu możemy jednak taką kawalerkę zupełnie odmienić. O to kilka pomysłów.

Przede wszystkim należy w takim niewielkim mieszkaniu spróbować znaleźć jak najwięcej przestrzeni. Wyeliminowanie dużych szaf, komód i innego tego typu sprzętów pozwoli nam poczynić pierwszy krok ku faktycznemu oraz optycznemu powiększeniu pomieszczenia. W radykalnej wersji tego pomysłu, jeżeli mamy taką możliwość, możemy nawet wyburzyć niepotrzebne ściany działowe i w ten sposób, przykładowo, połączyć ze sobą kuchnię oraz część „ściśle” mieszkalną.

W niedużych pomieszczeniach szczególnym problemem z punktu widzenia osób je zamieszkujących jest też przechowywanie swoich rzecz. Kwestię tę możemy rozwiązać poprzez stworzenie mniejszej bądź większej garderoby – co sprawdza się szczególnie dobrze w mieszkaniach z wysokim sufitem. Jeżeli rozmiary nie pozwalają ustawić w rozsądnym miejscu szafy, możemy zamiast niej zdecydować się na regał bądź zestaw niedużych, designerskich szafek. Warto również rozważyć ustawienie ich w taki sposób, aby nadać im też funkcję rozgraniczającą, przykładowo, strefę „wejściową” od dziennej czy kuchenno – dziennej.

Warto także zadbać o to, aby w miarę możliwości wykorzystywane urządzenia i sprzęty, jak aneks kuchenny, lodówka czy powierzchnie mebli, były w miarę możliwości metaliczne bądź lakierowane. Sprzęty tego typu czynią, o czym już wcześniej wspomniano, pomieszczenie optycznie większym, co z kolei przekłada się na większy komfort przebywania w nim i jego lepsze postrzeganie. W tym celu warto również wybierać jasne, ciepłe kolory dla ścian: odcienie beżu, ale również szarości sprawdzą się doskonale.

26 lutego, 2019

Dodaj komentarz