Kinkiety nowoczesne a klasyczne wnętrza. To może się udać!

Nowoczesne konstrukcje kinkietów zaskakują. Możemy znaleźć pośród nich minimalistyczne formy, które kompletnie nie przypominają tradycyjnych kinkietów. Oprawy, jakie niemalże giną zatopione w tle, a jedynie światło zdradza ich obecność. Do tego futurystyczne konstrukcje, które dalekie są od prostych i zwyczajnych wykonań. Czy jednak takie kinkiety mogą gościć jedynie we wnętrzach współczesnych?

Nowoczesne wydanie kontra tradycja

Dawne kinkiety, te najbardziej tradycyjne i klasyczne do dziś znajdują miejsce w naszych wnętrzach. Takie wydania są stosunkowo bezpieczne. Mogą gościć zarówno w pomieszczeniach zbliżonych do stylu vintage, jak i tych zwyczajnych, które nie wyróżniają się pod żadnym względem. Kinkiety nowoczesne Azzardo to już zupełnie inne rozwiązanie, ale wbrew pozorom będące w stanie wiele zdziałać, właśnie zajmując swoje miejsce pośród wystrojów klasycznych, banalnych. Takich, którym brakuje ostatniego elementu układanki, by całość zachwycała i satysfakcjonowała.

Klasyczne aranżacje często obfitują w stonowaną kolorystykę. Połączenie bieli i czerni, które tak naprawdę nigdy nie wychodzi z mody. We wnętrzach, które bazują na barwach tego typu, z powodzeniem można zastosować nowoczesne kinkiety utrzymane w czarnej kolorystyce. Wybierając jeden bądź dwa kinkiety, umieszczone w miejscach wymagających doświetlenia. Można liczyć na to, że dodadzą charakteru i choć będą minimalistyczne, wpisujące się w nowoczesne trendy, to jednak bez problemu dopełnią tak skomponowanej klasyki.

Minimalizm w przedpokoju

Nowoczesne kinkiety idealnie nadają się do długich korytarzy. Przedpokojów, które spełniają szczególne role i nierzadko są dość trudne w oświetlaniu. Wąskie i długie korytarze najlepiej sprawdzają się w połączeniu z oprawami oświetleniowymi, które nie zajmują zbyt dużo miejsca, ale dają sporo wyrazistego i jasnego światła. Na takie cechy można liczyć wybierając właśnie nowoczesne kinkiety. Rozmieszczone w równych odległościach, o świetle skierowanym na ściany i na podłogę, by doświetlać, ale nie oślepiać.

Modne połączenia

Obecna moda i trendy, jakie panują w aranżacji wnętrz, pozwalają na dużo więcej niż jeszcze przed kilkoma laty. Można łączyć klasykę z nowoczesnością. Naturalne materiały z tymi, które kojarzą się ze współczesnymi wykonaniami. Dobierając kolory, jakie niegdyś uznano by za kiczowate. Sedno tkwi w tym, by zachować proporcje pomiędzy tym, co klasyczne, a nowoczesne.

W tradycyjnej kuchni czy przyjaznej łazience, która daleka jest od futurystycznych projektów, nowoczesny kinkiet może znaleźć swoje miejsce. Wystarczy postawić na niewielką i praktyczną konstrukcję. Najlepiej o geometrycznych kształtach. Z kloszami, które przypominają abażury i oferują ciepłe barwy.

Możliwości jest wiele i nawet najbardziej wysublimowane gusta będą w stanie znaleźć rozwiązanie dla siebie. Właśnie pośród nowoczesnych kinkietów, które pomimo designerskich projektów oferują subtelnie sączące się światło, tak bardzo charakterystyczne dla aranżacji rustykalnych, tradycyjnych i po prostu estetycznych, klasycznych.

20 września, 2017

Dodaj komentarz