Kominki fluo

Z pewnością każdy zgodzi się co do tego, że zastosowanie odpowiedniej kolorystyki, czy to farb na ścianach, czy też poszczególnych mebli i innych elementów, ma ogromne znaczenie w kwestii wystroju wnętrza mieszkania. W Polsce większość stara się stosować jednak stonowane kolory – neonowe czy bardziej wyraziste barwy występują relatywnie rzadko, a szkoda.

Dzisiaj postaramy się poznać dosyć ciekawy trend w stylizacji wnętrz nazywany kominkami fluo – w skrócie polega on na stworzeniu bardzo „rażącym”, jasnym kolorem obwódki wokół kominka czy nawet całej ściany, na której został umieszczony. Taki zabieg nie tylko sprawia, że wnętrze staje się bardziej interesujące, ale ma też pozytywny wpływ na samych domowników dostarczając im zastrzyk kolorowej energii.

Wszelkiej maści neonowe kolory najlepiej prezentują się na prostych formach, gdyż praktycznie tylko wówczas mogą zwrócić uwagę na określone przedmioty czy elementy. W przypadku kominków, neonowe kolory są w stanie je bardzo skutecznie wyeksponować, sprawiając, że na domowe ognisko można spojrzeć z zupełnie unikalnej, nieznanej wcześniej perspektywy. Największym wyzwaniem jest zastosowanie odpowiedniej kombinacji kolorystycznej tak, aby pasowały nie tylko do kominka, ale też reszty wystroju – jest to o tyle trudne, że fluorescencyjne barwy czują się najlepiej we własnym towarzystwie, a w połączeniu z tradycyjną kolorystyką mogą przytłaczać, sprawiać wrażenie chaosu i ogólnie prezentować się kiepsko. Jakkolwiek, ten negatywny efekt praktycznie nie występuje w sąsiedztwie ścian białych, w odcieniach szarości czy pastelowych barwach. Można także wzmocnić pozytywny wydźwięk poprzez zamontowanie ramy paleniska w ostrym kolorze.

Kolory neonowe mogą na pierwszy rzut oka wydawać się odrzucające i sprawiające wrażenie zbytniego „szaleństwa” w kwestii stylizacji wnętrz. Rzeczywiście, ich stosowanie wymaga sporo przygotowania, przemyślenia wystroju oraz ostrożnego dobrania do pozostałej części pomieszczania, jednakże, gdy już nam się to uda, uzyskamy zaskakująco pozytywny efekt świeżości.

15 listopada, 2016

Dodaj komentarz