Kuchenna kolorystyka

Kuchnia obecnie nie jest traktowana wyłącznie jako miejsce przygotowywania posiłków, ale tak jak każde pomieszczenie w domu powinna zapewniać domownikom komfort użytkowania oraz odpowiednio prezentować się wespół z pozostałymi pokojami mieszkania. Wystrój kuchni odgrywa niebagatelną rolę zwłaszcza dzisiaj, gdy coraz częściej można spotkać się z układem kuchni połączonej z salonem bądź jadalnią – ważne jest wówczas jednocześnie zachowanie stylu występującego w pozostałych pomieszczeniach, jak też uzupełnienie go wystrojem kuchni.

Jednym z podstawowych elementów wystroju jest kolorystyka pomieszczenia. Przyzwyczailiśmy się nierzadko, że kuchnia powinna być biała lub w odcieniach szarości – prawdopodobnie wynika to z pierwszych skojarzeń z kuchnią jako sterylnym miejscem przygotowywania posiłków. To samo dotyczy czasami sprzętów – do dzisiaj niektórzy częściej decydują się na surowe kształty niż bardziej ekstrawaganckie podejście.

Na dobrą sprawę – oba stanowiska są równie ciekawe i mogą świetnie sprawdzić się w praktyce. Rzeczywiście, w kuchni najlepiej sprawdzają się jasne kolory, niezbyt „męczące”, ale nie oznacza to, że musimy ograniczać się do klasycznych barw czy jednego koloru. Obecnie, dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju błękity i odcienie zielonego – możemy nawet pokusić się o bardziej agresywne barwy, jak czerwony, ale należy wówczas pamiętać o odpowiednim stonowaniu go, choćby przez wykorzystanie beżowych mebli lub połączenie go z innymi, łagodniejszymi kolorami lub drewnianymi elementami.

Do naszej dyspozycji oddany jest również szeroki wachlarz wszelkiego rodzaju mebli i sprzętów kuchennych – również one mogą uzupełniać kolorystyczną gamę pomieszczenia; tak jak wspomniano wcześniej świetnie spiszą się jako przeciwwaga dla jaskrawego koloru ścian, ale także mogą nadać pomieszczeniu wyjątkowy styl, gdy zdecydujemy się na nieortodoksyjne podejście do tematu, jak też uczynić kuchnię bardziej „profesjonalną” – dzisiaj szczególnie modne są nowoczesne meble wykonane z tworzywa sztucznego, jak blaty czy szafki w kolorze czerni bądź szarości.

19 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz