Kuchnia angielska, czyli aranżacja łącząca tradycję z nowoczesnością

Niezależnie od tego czy planujemy remont naszego mieszkania czy zastanawiamy się nad zaprojektowaniem zupełnie nowego, jedno jest pewne: będziemy potrzebowali w nim kuchni. Wiążą się z tym nie tylko aspekty jak rozmiary takiego pomieszczenia, ale również odpowiedni dobór mebli, różnego rodzaju sprzętów i dodatków, a także utrzymanie spójnej kolorystyki. Sprzęty powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby zarówno ułatwić poruszanie się po samej kuchni, jak i uczynić „płynnym” przygotowywanie posiłków.

Obecnie istnieje mnóstwo zróżnicowanych aranżacji dla naszych kuchni, charakteryzujących się zarówno spójnością, jak i nawiązywaniem do tradycyjnych i nowoczesnych wzorców w wystrojach. Przykładem są tytułowe kuchnie angielskie – przyjrzyjmy się takim aranżacjom nieco bliżej.

Podstawą w wystroju kuchni angielskich jest elegancja, nawet w najdrobniejszych jej szczegółach. Wyraża sią ona przede wszystkim w specyficznym łączeniu ze sobą jasnych kolorów, wśród których dominuje biel wraz z błękitami czy żółcią. Sprawia to, że nie tylko dobrze się prezentują w swoich ściśle wizualnych aspektach, ale także wydają się optycznie większe niż w rzeczywistości.

Jeżeli chodzi o wszelkie rodzaju meble kuchenne, jak szafki czy regały, w kuchniach angielskich istotnym jest dużą liczba przeszkleń. Nadają one kuchni charakterystyczny, tradycyjny aspekt oraz ułatwiają odnalezienie potrzebnych naczyń czy sztućców. Sprawiają także, że całość tworzy przyjemny, domowy nastrój. Nastrój ten możemy wzmocnić przez rozmaite dodatki wykonane z porcelany, jak filiżanki czy talerze, które możemy umieścić za wspomnianymi przeszkleniami czy też niewielkie obrazy do umieszczenia bezpośrednio na ścianach.

4 kwietnia, 2020