Kuchnia jak z amerykańskich filmów

Kinematografia ze Stanów Zjednoczonych potrafi być nie tylko oryginalnym dziełem popkultury, ale również dostarczać inspiracji na gruncie aranżacji wnętrz. Wielu z nas z pewnością miało okazję widzieć różnego rodzaju ciekawe rozwiązania w pomieszczeniach znanych z seriali czy pełnometrażowych filmów. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych są chyba otwarte, przestronne kuchnie w unikatowym stylu, przypominającym nieco lofty i hołdujące zasadom minimalistycznego wystroju. Co stoi na przeszkodzie, aby odtworzyć go także w naszym polskim mieszkaniu? Nic, ale należy pamiętać o kilku sprawach.

Przede wszystkim, aby osiągnąć zamierzony efekt, podobny do tego w filmach, musimy skupić się na eksponowaniu – de facto wszystkiego, od sprzętów po rozmaite ozdoby. Wykorzystanie takich materiałów jak naturalne drewno czy cegła, pozostawienie widocznymi elementów konstrukcyjnych bądź instalacji stanowi nieodłączny element takiej amerykańskiej aranżacji. Nie musimy się wobec tego bać różnego rodzaju niedoróbek, jak na przykład wystające kabli, gdyż sprawią one, że pomieszczenie, nie tylko kuchnia, zyska specyficznego charakteru. Uzupełnieniem takiego wystroju będą różnego rodzaju sprzęty, jak lodówka czy piekarnik, wykonane ze stali nierdzewnej albo po prostu utrzymane w metalicznej lub szklanej stylistyce.

Jeżeli chodzi o kolorystykę, to w tego rodzaju wystroju najlepiej sprawdza się szary, pasujący swoją drogą do niemal każdej innej aranżacji. Tutaj jednak w szczególny sposób stanowi element całości wystroju, nadając pomieszczeniu nutę nowoczesności, jak i charakteru odrobinę retro. Oprócz szarej farby możemy także wykorzystać „naturalnie szare” materiały, jak beton czy metaliczne dodatki.

Wykorzystanie metalicznych powierzchni pozwala także uczynić naszą kuchnie optycznie większą, co nie jest bez znaczenia, dajmy na to, w przypadku niewielkiego mieszkania w bloku. Dzięki temu możemy uzyskać przestrzeń nie tylko funkcjonalną, ale również estetyczną. Dobrym pomysłem będzie również połączenie kuchni razem z jadalnią bądź dodatkowo salonem.

29 maja, 2019

Dodaj komentarz