Kuchnia w stylu eko

Odpowiednio zaaranżowana kuchnia sprawia, że przebywanie w niej jest samą przyjemnością, podobnie jak przygotowywanie posiłków. Kuchnia w stylu eko oprócz samej aranżacji często jest także połączona z jadalnią oraz niekiedy wyjściem na taras, dzięki czemu może spełniać kilka funkcji jednocześnie. Jest także bardzo ciekawym rozwiązaniem, które spodoba się naszym gościom.

Kuchnia utrzymana w tej stylistyce powinna charakteryzować się przede wszystkim jasną kolorystyką i wykorzystaniem naturalnych materiałów. Świetnie sprawdzają się białe szafki o błyszczących frontach, a także minimalistyczne płytki ścienne oraz ściany w jasnych, ciepłych kolorach. Można również wykorzystać drewniane elementy, jak podłoga czy blaty wykonane z jasnego drewna; oryginalnym, rzadko spotykanym rozwiązaniem jest umieszczanie drewnianych elementów na suficie – podkreśla on jednak bardzo dobrze ekologiczną, naturalną aranżację.

Część pełniąca rolę jadalni może zostać wyposażona z kolei w prosty, drewniany stół oraz krzesła utrzymane w lekkiej stylistyce. Jasne drewno, z minimalistycznymi, białymi zdobieniami świetnie sprawdzi się w tym fragmencie kuchni. Warto również zadbać o to, aby w miarę możliwości część tę umiejscowić niedaleko okien bądź wyjścia na taras, który można także zaadaptować jako jadalnię w cieplejszych porach roku.

Jeżeli chcemy w bardziej widoczny sposób oddzielić jadalnię od kuchni możemy zdecydować się na zbudowanie niewielkiej wyspy – i zaadaptować ją, przykładowo, na strefę, gdzie będziemy zmywać naczynia oraz je przechowywać. Świetnie sprawdzi się w tym celu granitowy zlewozmywak; musimy jednak pamiętać, że element ten będzie dosyć wyeksponowany, więc powinno nam zależeć nie tylko na funkcjonalności, ale także jego walorach estetycznych. Najlepiej w tym celu sprawdzi się zlewozmywak umieszczony w jednokolorowej formie – będzie w ten sposób uzupełniał ogólny wystrój kuchni.

26 stycznia, 2019

Dodaj komentarz