Kupujemy łóżko – o czym pamiętać?

Decydując się na zakup łóżka, czyli mebla, który jest de facto jednym z najważniejszych w całym mieszkaniu, należy zadbać o wiele jego właściwości – nie tylko estetycznych, ale również, przykładowo, o wybór odpowiedniego materaca. Nowoczesne materace są nie tylko wygodne, ale posiadają również nierzadko walory ortopedyczne oraz rehabilitacyjne. Łóżko, aby w pełni pozwalać na korzystanie z właściwości materaca, powinno być wyposażone przede wszystkim w specjalny stelaż pod materac oraz podgłówek.

Stelaż jest podstawowym elementem wpływającym na to, jak będzie sprawował się materac w codziennym użyciu. Sam stelaż z reguły pozostaje niewidoczny a wielu ludzi nie przywiązuje zbytniej wagi do tego, czy materac podtrzymywany jest przez deski czy metalową konstrukcję. Materac powinien opierać się na możliwie „ruchomym” podłożu, które będzie amortyzować każde mocniejsze wygięcie się materaca – tylko wówczas będzie mógł być użytkowany naprawdę właściwie. Dobrze również wybrać taki stelaż, który posiada możliwość regulowania jego twardości, gdyż pozwala to dopasować konstrukcję do wymogów osoby korzystającej z łóżka – warto o to zadbać, gdy będziemy decydować się na zakup łóżka oraz związanego z nim asortymentu.

Jeśli chcemy natomiast zadbać o nasze kręgi szyjne, które są szczególnie wrażliwą na wszelkiego rodzaju wykrzywienia i podobne urazy częścią kręgosłupa, dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na dodatkowe podparcie w postaci podgłówka, najlepiej w wersji lateksowej bądź piankowej. Podgłówek jest z reguły o wiele lepszym rozwiązaniem niż, dajmy na to, dodatkowa poduszka, gdyż stanowi specjalistyczny element wyposażenia stworzony z myślą o tym, aby zapewnić odpowiednie warunki dla tej części szkieletu człowieka; pozwala na odpowiednie ułożenie kręgów szyjnych w czasie snu i sprzyja odprężeniu mięśni szyi.

25 października, 2017

Dodaj komentarz