Kwietniki wracają do łask

Kwietniki, po chwili nieobecności w szeroko rozumianej aranżacji wnętrz, wracają jednak znowu jako modne wyposażenie pomieszczeń w naszych mieszkaniach oraz domach. Nie tylko komponują się one z samymi roślinami, ale również dodają pomieszczeniom, w których się znajdują dodatkowych walorów estetycznych. Kwietniki obecnie dostępne są w najróżniejszych kształtach, formach oraz materiałach, z których je wykonano – znajdziemy zatem minimalistyczne kwietniki metalowe, szklane czy nawet drewniane.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kwietniki stojące. Zwykle mają one formę niewielkiej półki bądź kilku, ułożonych w zróżnicowany sposób, umieszczonej na eleganckich, prostych nóżkach. Takie modele szczególnie dobrze wpasowują się w szeroko rozumiany styl industrialny, skandynawski, ale także minimalistyczny czy loftowy. Kwietniki tego typu możemy także z powodzeniem wykorzystać na zewnątrz – w naszej altanie, ale także na tarasie czy balkonie.

Ciekawym „okołokwietnikowym” rozwiązaniem są także makramy, czyli plecione, wiszące kosze, w których możemy umieścić doniczkę z rośliną lub kwiatem. Możemy je zarówno kupić w wielu sklepach z akcesoriami dotyczącymi roślin, jak również wykonać sami, dzięki czemu uzyskamy niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju egzemplarze. Makramy możemy podwiesić, przykładowo, na specjalnie przygotowanym w tym celu stojaku, co pozwoli nam uzyskać przyjemną dla oka, uspokajającą i świetnie komponującą się z każdym wystrojem kompozycję.

25 sierpnia, 2020