Łączenie wzorów we wnętrzach – garść porad

Umiejętność komponowania ze sobą zróżnicowanych, czasami na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie niepasujących, wzorów stwarza możliwość wykonania aranżacji jedynej w swoim rodzaju i jednocześnie spójnej. Umiejętność ta przydaje się w wielu różnych scenariuszach: od niewielkich, sezonowych zmian aż po całkowite przemiany wynikające z remontu czy adaptowania nowych pomieszczeń. Dzięki niej możemy uczynić nasze mieszkanie prawdziwą wizytówką tego, co gra nam w duszy.

Aranżowanie wnętrz jest na swój sposób podobne do mody odzieżowej – nie znosi nudy. Łączenie wzorów jest dosyć popularnym rozwiązaniem, wprowadzającym całkiem sporo świeżości. Najróżniejsze kształty i motywy nawet z „odległych światów” pozwalają tworzyć nie tylko zapierające dech w piersiach, ale również interesujące i oryginalne kompozycje, wprowadzając zupełnie nową jakość do wystroju pomieszczeń.

Aby osiągnąć zamierzony efekt, o którym wspomniano wyżej, musimy jednak wybrać styl, motyw przewodni bądź kolorystykę, które mają dominować w naszej aranżacji. Po uporaniu się z tą kwestią, wybór określonych wzorów i innych dodatków jest przyjemnością, a kolejne pomysły będą pojawiały się w czasie jej projektowania. Musimy pamiętać, że na wystrój składają się nie tylko wzory i kolory, ale również wygląd mebli, układ oświetlenia oraz rodzaj i forma mebli. Wybór motywu przewodniego pozwoli nam jednak zawęzić pole poszukiwań, sprawiając, że znalezienie pasujących egzemplarzy będzie o wiele prostsze.

Ciekawym rozwiązaniem jest także wybór odpowiednich tapet oraz tkanin stosując kolorystyczny klucz, dzięki któremu poszczególne wzory oraz tekstura tworzą swoistą głębię, już nie wspominając o tym, że znacząco urozmaicają samą aranżację. Bez względu na to czy preferujemy kontrasty bądź uzupełniającą się kolorystykę – takie rozwiązanie gwarantuje pewną harmonię wystroju, a jednocześnie sprawia, że nie staje się ona zbyt nudna.

1 lutego, 2019

Dodaj komentarz