Ławostoły – uniwersalne rozwiązanie do każdego wnętrza

Meble w salonie powinny przede wszystkim dobrze się prezentować i być dopasowane do całości, jednak nie można zapominać o ich wartościach użytkowych i praktycznych. Ławostoły to ciekawe rozwiązanie prostych, dobrze wyglądających form i jednocześnie użytecznych mebli, które znajdą swoje miejsce w każdym salonie.

Jak sama nazwa wskazuje, ławostół jest połączeniem ławy i stołu, co daje wiele ciekawych korzyści. Wszystko dlatego, że wzięto wszystko co najlepsze z tych dwóch popularnych, klasycznych mebli i połączono w jedną całość. Efektem tego jest solidnie wyglądający stół, który możemy dodatkowo regulować pod względem wysokości, a także – najczęściej, ale nie jest to normą – rozkładać w razie potrzeby. W ten sposób powstał mebel przede wszystkim funkcjonalny, który łatwo dopasować do każdego wnętrza: klasycznego czy nowoczesnego. Producenci dbają przy tym, żeby wybór podobnych produktów był ogromny.

Z małego duży

Podstawową i wymienianą przez użytkowników ławostołów zaletą jest jego budowa umożliwiająca zmianę powierzchni blatu w zależności od potrzeb. Większość tego typu mebli ma wbudowany specjalny system rozkładania, który pozwala na szybkie powiększenie powierzchni – na przykład podczas wizyty gości. To sprawia, że świetnie sprawdzają się one w mniejszych pomieszczeniach, jak chociażby kilkumetrowy salon. Na co dzień mebel zajmuje stosunkowo niewiele miejsca świetnie sprawdzając się jako stolik kawowy, który w razie potrzeby można dwukrotnie powiększyć. Co równie ważne, zarówno złożony jak i rozłożony świetnie się prezentuje, ponieważ jego ogólna forma i koncept nie zmieniają się.

Moc praktycznych rozwiązań

Im więcej producentów, tym więcej ciekawych rozwiązań. Jeśli ktoś chce kupić prosty ławostół to nie będzie miał problemu, ponieważ są one w ofercie wielu znanych i cenionych salonów meblowych. Co jednak z tymi bardziej złożonymi projektami dla wymagających klientów? Również nie ma problemu, ponieważ funkcjonalność mebla sprawia, że ciągle jest on ulepszany i modyfikowany. Podnoszenie i obniżanie, powiększanie blatu, dodatkowe szuflady i schowki, specjalne półeczki na komputer… Modyfikacji i rozwiązań można znaleźć bardzo dużo, ale to dobra wiadomość – każdy bowiem znajdzie odpowiedni stół dla siebie, niezależnie od dostępnego miejsca czy nawet najbardziej nieoczywistych potrzeb.

Proste formy – wielkie możliwości

Na pierwszy rzut oka ławostoły wyglądają niepozornie – proste formy i dość „ciężkie” wykończenie. To jednak tylko pozory, ponieważ kryją one zwykle wiele złożonych i praktycznych systemów, które doskonale sprawdzają się podczas codziennego użytkowania. Ta prostota w wykonaniu ławostołów jest jednak niezwykle doceniania, ponieważ obecnie modne stają się minimalistyczne, jasne wnętrza, które nie są „zagracone” zbędnymi meblami. Kiedy więc stół może pełnić kilka przydatnych funkcji, jest rozwiązaniem idealnym. Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie ławostoły są tak samo wykonane i jednakowo użyteczne. Oferta jest jednak tak szeroka, że znalezienie odpowiedniego projektu nie powinno stanowić problemu.

11 października, 2018

Dodaj komentarz