Łóżko – samochód do dziecięcego pokoju

Każdy mały chłopiec marzy o tym, by zamiast łóżka w jego pokoju stanął samochód rajdowy, ciężarowy, autobus, czy traktor. Do niedawna było to tylko marzenie bez możliwości pokrycia w rzeczywistości. Dziś jednak spełnienie takiego marzenia jest w zasięgu ręki każdego rodzica.

Niemal wszystkie sklepy zajmujące się sprzedażą mebli dziecięcych mają w swojej ofercie pozycję „łóżko-samochód”. Mebel ten spełnia funkcję zwykłego łózka, jednak wygląda zupełnie inaczej niż zwyczajne łóżeczko. Konstrukcja łóżka zostaje bowiem wykonana na wzór podwozia samochodowego, na którym zostaje umieszczony materac do spania.

Obicia łóżka to odpowiednio karoseria zakończona oczywiście maską samochodu. Łóżko w kształcie małego samochodu jest z pewnością spełnieniem marzeń każdego chłopczyka. Trzeba również powiedzieć o tym, że tak ciekawie wyglądające łóżeczko uatrakcyjnia wystrój pokoju dziecięcego.

 

Zakup takiego mebla jest zatem doskonałym prezentem dla swojej pociechy. Jest to również doskonała metoda by skłonić dziecko do samodzielnego spania w swoim pokoju, co często staje się dla rodziców dużym wyzwaniem. Koszt takiego samochodu waha się od ok 700-900 złotych  wzwyż.

rollout-car-bed

Cena oczywiście rośnie proporcjonalnie do zwiększonej liczby tzw. bajerów. Jest to wydatek, który można przewidzieć w domowym budżecie. Należy jednak pamiętać, że auto w kształcie łóżka nie jest długowieczne a wręcz przeciwnie. Łóżko takie jest bowiem niezbyt wielkie i dziecko, któremu kupimy taki mebel na wyrost  ma to do siebie, że w przeciągu trzech lat z niego wyrośnie.

 

Poza tym, dzieci wcześnie zaczynają traktować samych siebie jak dorosłych i sami żądają pozbycia takiej dużej zabawki z pokoju.  Zakup takiego mebla musi zatem być decyzja rodziców, którzy prędzej czy później będą musieli zakupić następne łóżko.

20 maja, 2013

Dodaj komentarz