Meble dla dziecka – co jest istotne przy zakupie

Szukając pomysłu na wyposażenie pomieszczenia w meble dla dzieci trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych kwestii, jakie wynikną w przyszłości w związku z dorastaniem naszej pociechy.

Nasze dziecko pragnie bliskości rodziców w wyższym stopniu niż osobistego pokoju, natomiast synek w wieku 6-7 lat wymaga już więcej, choćby łóżeczka, do którego się przyzwyczai. Młodemu dziecku w wieku 7-12  potrzebne będzie biurko, zaś nastolatek chętnie ujrzy meble, które zapewnią mu przechowywanie płyt i sprzętu sportowego.

 

Wyposażenie pokoju powinno ciągle nadążać za rozkwitem i wzrastającymi potrzebami naszych dzieci. Meble takie bardzo różnią się od mebli dla osoby dorosłej pod wieloma względami. Wynika to głównie z różnych potrzeb dziecka.

Przede wszytskim meble dziecięce powinny być w pełni bezpieczne – rama takich sprzętów powinna być stabilna.

Dzieci zazwyczaj są niesłychanie ruchliwe. Meble dla dzieci nie mogą być także zanadto wysokie, aby nie tworzyły zagrożenia, że dziecko zleci z nich podczas zabawy. Z uwagi na wysoką aktywność dziecka, rogi mebli powinny być zaokrąglone, tak aby przeciwdziałać możliwym urazom.

Warto też zwrócić uwagę na to by meble dla dziecka wyposażone były w dużą ilość schowków i skrytek. Zaraz na drugim miejscu przy zakupie mebli dla dzieci należy zwrócić uwagę na to by meble były estetyczne i nadawały pokojowi zaciszny wizerunek. Robiąc zakupy mebli dla przedszkolaka wskazane jest zapytać go zdanie, zabrać ze sobą na zakupy.

Obecnie da się znaleźć w sklepach autentycznie fantazyjne meble dla dzieci, dzięki którym pokój zyskuje specyficznego czaru i stanowi idealne miejsce dla zabaw naszego dziecka

12 grudnia, 2012

Dodaj komentarz